Özellikle Kuzey Amerika pazarında çok iyi satışlar elde eden arabadır.
Kapsamalı bir makyaj operasyonu geçirdi ama bu kapsam motoru kapsamıyor.
Özellikle ön kısım baya bir makyajın etkisinde kalmış, görünüm çok değişmiş.
Kaput altına gelince bu arkadaşta 2.5 ve 3.5 litrelik benzinli motorlar tercih edilebiliyor. 2.5 litre olan 185, 3.5 litre olan ise 270 beygir üretiyor.
Ülkemize neden girmediğini anlamak için sayılara bakmak yeterlidir.
2.5 - 3.5 litre motor nedir hocam? 1.4 tsi'dan 180 beygir çıkarmış adamlar öyle yada böyle, sen iki katı hacimden daha az verim alıyorsun. Bu Japonlar elektrik işini kıvıracaklar belli, bu yüzden içten yanmalı motorlara zaman harcamıyorlar.
bugün birinci nesil 1991 model bir örneğini ile seyahat edip inceleme fırsatı bulduğum otomobil,sahibi ise üniversitede bir hocam.Tabiri caizse gemi gibi bir otomobil ve bayağı konforlu.91 model bir nissan'da sunroof,4 camının otomatik olması ve kapı içlerinde bile alcantara vari bir kumaş kullanılması kaliteli bir hava veriyor,hangi segment olduğunu bilmiyorum ama e segmenti havası vardı.İhtiyar delikanlı hocam,ihtiyar delikanlı otomobilinin arkadan çekiş olduğunu söylediğinde oldukça şaşırdım ve her ne kadar otomobil yanlamak için üretilmemiş olmasa da beni etkilediğini söyleyebilirim.
1. nesli dedemde mevcuttu, çocukluk dönemimde her arabadan farklı gelirdi gözüme, gerek piyasada az olması, gerek bordo renginde olan koltukları, konsolu. büyülemiştir altima hep beni. şuan kendileri samsun'da sanayide, yatak sarmış halde, yatmaktadır...
türkiye deki a31 modellerinde 4 silindir ca20s motoru mevcut olup 100 - 110 civarı güce sahiptir. oynamaya elverişli olduğundan küçük dokunuşlarla 125 hp ye zorlanmadan çıkarılabilir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri