Motor kompartmanı 90'lı yılların otomobillerine bakıldığında gerçekten sıkış tepiş olan araba. Sanırım tuning dünyasında nadir bulunmasının en önemli sebeplerinden biri de bu. orantılı bir tasarımı var, hoş...
Nissan 280zx'in üstünde çalışılmış versiyonudur.
280zx ne kadar anti-aerodinamik ise 300zx o kadar aerodinamiktir. Aynı zamanda 280zx'te sıralı 6 silindir vardı 300zx'te ise V6 motor kullanıldı. Japonya'da yerini 2002 yılında nissan 350 zye bırakmıştır.
bir zamanlar nissan'ın haşin çocuğuydu.
ilk entry'de de bahsedildiği gibi orantılı bir tasarımı olduğu için tuning pazarına pek hitap etmez.
Bugünlerde bile olmayan özelliklere sahip arabadır.
G meter vardır, dijital göstergelere sahiptir, elektrikli koltukları vardır, süspansiyon ayarı vardır vs.
Hep dediğimiz gibi eskiler her zaman daha güzeldir.
1983 ile 2000 yılları arasında üretilen nissan z serisine ait grand tourer. z31 ve z32 olmak üzere iki nesil olarak imâl edilmiştir. yerini nissan 350z'ye bırakmıştır.

z32 kasa v6 turboları efsane olmuştur.
Acayip güzel tipli bir arabaydı. Zamanı için oldukça aerodinamikti ve moderndi. Özellikle direksiyon arkasındaki, ön gösterge üzerindeki çıkıntılı tuşları hâlâ garip geliyor. Ancak 300zx'in bitiş nedeni, haleflerine göre oldukça ağırlamaya başlaması ve birçok fanatiğin bu tarz otomobillerde fazla lüksleşmeye karşı olması idi. Dünya'daki bu tarz coupe otomobillere de ilgi azalmıştı o da bitiren genel etkenlerdendi.

Ama neyse ki, Z33 çıktı da o eski otomobil kadar şaşalı bir otomobil olmasa da, oldukça güzel, performanslı ve modifiye seçeneğinin çok olduğu bir otomobil tekrar geldi. Teşekkürlerimizi iletelim tekrardan.
Hotwheels’ın yeni serisinde yer verdiği Nissan modeli. Tüm oyuncaklılarsa bulunabilir. Merkalılarına duyurulur.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri