alman formula 1 pilotu.

2001 yılında adım attığı profesyonel kariyerindeki ilk zaferini 2002 yılında formula bmw ‘de kazandı. daha sonra yarıştığı formula 3’te aradığını bulamayınca gp2’ye geçiş yaptı.

2005 yılında ilk kez katıldığı gp2 şampiyonu olan rosberg, 2006 yılında formula 1'de yarışmaya başladı. henüz ilk yarışında en hızlı turu atan pilot oldu ve dereceye girerek puan aldı.
o yıl williams takımıyla yarışarak 17. oldu.
2010 sezonundan bu yana ise mercedes gp adına yarışmakta ve son iki sezonu 2.sırada bitirmekte.
1982 formula 1 dünya şampiyonu olan finlandiyalı keke rosberg’in oğludur.
niki lauda'nın 2016 formula 1 sezonuna galibiyetle başlamasının motivasyonu açısından önemli olduğunu söylediği pilot.
geçtiğimiz sene yakaladığı başarıyı bu sezon zaferle başlayarak sürdürdüğünü, bunun da sezon içindeki performansını olumlu yönde etkileyeceğini söylemiş efsane. lewis hamilton kazansaydı rosberg çok etkilenecekti, çünkü her seferinde öyle oluyor demiş.
Hamilton'ın çocukluk arkadaşı. 9-10 yaşlarından beri kartingde başlayan mücadeleleri şimdi en profesyonel safhada devam ediyor. Arada bi Hamilton'ı kıskandığı aşikar. Hamilton da ona karşı boş değil. Fakat takım adına bunlar medyadan saklanması gereken ve dışa vurulmaması gereken duygular.

Düşünsenize 10 yaşından beri beraber lastik eskittiğiniz adam ile dünya şampiyonalarında yarışıyorsunuz. Hem bir dostluk peşinizi bırakmıyor hem de rekabet her zaman ensenizde kol geziyor.
mercedes'le olan sözleşmesini 2018'e kadar uzatan pilot. iki taraf için de mantıklı bir anlaşma olmuş.
2016 formula 1 dünya şampiyonu.
Sonunda Formula 1'de Dünya Şampiyonu olmayı başarmış Alman pilot! Seneye bizleri çok daha keyifli bir sezon bekliyor diyebiliriz.
Kendisinden daha yetenekli, daha popüler, medya desteği çok daha fazla olan rakibine karşı (bkz: Lewis hamilton) yıllardır takdir edilesi bir mücadele veren pilot istikrarıyla disipliniyle sonunda şampiyonluğu kazanmıştır. Adamdır.
Az önce Formula 1'den emekli olduğunu açıklayıp ortalığı karıştıran pilot.

Evet doğru duydunuz, Nico Rosberg şampiyon olduktan sadece 5 gün sonra F1'den ayrıldığını açıkladı...
Şampiyon olduğu sene emeklilik kararını açıklayıp sonraki senelerde kazanabileceği en az 50 milyon dolar'ı eliyle iten;Alman Formula 1 pilotu.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri