2006 Moto GP şampiyonu ABD'li yarışçıdır. Çoğumuzun kalbine 69 numaralı motoruyla yer edinmiştir. Kendisi, geçirdiği bisiklet kazası sonrası bugün, hastanede yaşamını yitirmiştir.

Güle güle #69
bisiklet kullanırken bir otomobilin çarpması sonucu ölmüş olan efsane. sen git 1000cc'de onlarca yarış kazan, bir gün tek beygirken bir otomobilin altında kal. hayat çok acımasız.
Allah rahmet eylesin... :(
Şampiyon olduğu sene hazırlanmış foto video aşağıdadır.

youtu.be/j8WRs6LISek
2006 MotoGP dünya şampiyonu olmuş sürücüdür. 69 numarası ile yarışmış ve takma adı Kentucky Kid olan Hayden, Rossi'nin 5 yıllık üst üste şampiyonluğundan sonra bu başarıya ulaşan ilk isim olduğu için sporun tarihini değiştirmiş bir sürücüdür.

Her ne kadar daha sonra bu başarısını devam ettiremese de gerek pist üzerindeki centilmen tavırları gerekse pist dışındaki beyefendi kişiliğiyle gridin sevilen isimlerindendi. Hayden'ın tüm MotoGP yarışlarını canlı izlemiş biri olarak Nicky'nin hiçbir zaman hiçbir sürücüyle sorun yaşadığını hatırlamıyorum. Gerçekten sorunsuz ve egosuz biriydi.

Çok çok yazık oldu... Orco'nun dediği gibi sen git yıllarca motosiklet üzerinde yarış hiçbir şey olmasın, git bisiklet kazasında hayatını kaybet. Olacak şey değil gerçekten...

Huzur içinde uyu şampiyon. Seni hiçbir zaman unutmayacağız...
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri