need for speed serisinin ikinci oyunudur. 1997 yılında piyasaya sürülmüştür. o yıllarda çıkan her oyun gibi grafiklerde geçirdiği evrim sayesinde gönüllerde taht kurmuş ve üç boyutlu araçlarla yarış keyfini maksimize etmiştir. şehir içinde ve dışında yer alan pistleriyle, zevkli tasarlanmış menüsüyle, karşılıklı oynama moduyla unutulmazlar arasına girmiştir.

sonradan çıkan serilerde oyunun belli bir gidişatı vardı, onu takip ederek oyunu bitirebilirdiniz. ancak bu oyunda böyle bir durum yok, ya tek başınıza yarışır, ya karşılıklı yarışır, ya da knockoutlara girerdiniz. işte bu knockoutları oyundaki en kötü arabayı (c class serisinden herhangi biri) manuel viteste kullanarak en zor seviyede (advanced) kazanabilirseniz oyunu bitirmiş sayılırdınız. hatta bir nevi oyunun kralı olurdunuz.

çoğumuz mclaren'le, ferrari'yle, lotus'la burada tanışmış, yollarda hep binek aracı olarak gördüğümüz ford'un indigo adlı yarış otomobili yaptığını da burada öğrenmişizdir.
hey gidi günler hey..
Şimdi ekran görüntülerine bakınca şoka girdiğim oyun. Bunu nasıl oynadık, nasıl zevk aldık aklım almıyor. Şaka gibi. Bunun dışında hepimizin oldukça iyi bir zamanı çalmıştır. O soldaki hız göstergesini ömrüm boyunca unutamayacağım.
Abim ile çokça oynadığım yarış oyunudur. Modifiye falan o zaman hak getire tabii ki, alır yarışırdık. Görüntülere bakılırsa teknoloji baya hızlı gelişmiş görünüyor.
98' de oynadığım oyundur. oyundaki araba çeşitliliği ile cheat kodları ile açabileceğiniz araba sayısı hemen hemen aynıdır. bu oyunu oynayan herkesin fzr2000 i unutması mümkün değildir. yenilmez olursunuz.

aşağıda hatırladığım araba kodlarını yazıyorum hatırlamadığım 10 larca daha var.
-fzr2000
-go50
...
-go18
-rexrage
-tombstone
-bomber
-vip

lotus tan sonra benim için vazgeçilmezdi. eleştirmezdik şimdiki gibi, çıldırırdık.
Zamanında kutu, odun, dinazor gibi nesnelerle yarıştığımız efsane oyun
2 player ile oynamanın hazzını başka bir oyunda bulamayacağınız oyun.
Nfs 2000: Porsche Unleashed'den sonra oynama fırsatı bulabildiğim için bende o kadar da iz bırakmayan bir oyundu. 2004 yılında geçiş yaptığım okulun pc laboratuvarında arkadaşlarla splitscreen modda oynamak dışında bi güzelliği yoktu. Millet Mclaren F1'den başka araba seçmezdi, fzr2000 kullanmak da yasaktı (meret düz yolda bile duvara sürtmeden gidemezdi ama kesin birinci olurdu). Dolayısıyla tek amacı birincilik olmayan benim gibi bir otomobil meraklısını da fazla bağlamadı.
bi de fzr vardı , onu alıp ne yapacaksınız alın mclaren neyinize yetmiyor. bu arada 2 kişilik de oyananabilindiği için her hafta akrabaların toplanıp kendi aralarında kıyasıya yarıştığı efsanevi oyun. ara sıra hile yazardık, okul otobüsü , t-rex sürerdik. ahh yıllar ah.

(bkz: fzr yok lan)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri