yerli akü üreticisidir.

1945 yılında kurulan mutlu anonim şirketi’nin 1955’te akü üretimine başlamasıyla piyasaya girmiş ve 1996’da artan talebi karşılamak adına tuzla’da 230 dönümlük bir tesis kurmuştur. 6 milyon akü üretimiyle dünya akümülatör sektöründe yer sahibi olmayı başarmıştır.
"1 numara mutlu akü, mutlu akü 1 numara; türkiye'de mutlu akü, mutlu akü 1 numara" sloganıyla dilime yapışmış akü markası. hele hayko cepkin'in seslendirdiği reklam hep aklımda.

normalde arabada orjinal parçalardan yanayımdır ama aküm bozulduğunda gidip bir mutlu akü aldım bunlar yüzünden. tek orjinal olmayan parça bu olabilir.
varta ile eşit f/p oranına sahip akü. almanlarınki biraz daha pahalı - biraz daha uzun gidiyor, mutlu akü bir tık daha aşağıda (fiyat) - aynı seviyede ömrü de biraz daha kısa. bence her bindiğinizde acaba marş basar mı diye bir endişe duymadan kullanabilirsiniz.
8-10 mayıs tarihlerinde birleşik arap emirlikleri'ndeki dubai kentinde gerçekleştirilen uluslararası otomotiv yan sanayi fuarı automechanika middle east'e katılan firmadır.

2003 yılından bu yana gerçekleştirilen ve otomotiv dünyasının önemli markalarının da yer aldığı fuarda geleceğin endüstrisine yönelik çözümlerini ve ürünlerini sergileyen mutlu akü, standart otomotiv akülerinden, start & stop agm akülere, start & stop efb akülerinden ağır hizmet ve marin akülerine kadar geniş ürün yelpazesini tanıttı.
2013 yılında güney afrika menşeili metair isimli yatırım grubu çatısı altına giren akü markası.
renault tarafından yan sanayi başarı ödülü’ne layık görülen akü üreticisi.


--- spoiler ---
renault’un türkiye genelindeki tedarikçilerini ödüllendirdiği organizasyonda, mutlu akü de ödüle layık görüldü. 22 haziran tarihinde gerçekleştirilen 2015 yılı en iyi tedarikçileri ödülleri’nde mutlu akü maliyet çalışmaları, kalite ve kalite süreçlerindeki başarılı çalışmaları nedeniyle yan sanayi başarı ödülü’nün sahibi oldu.

mutlu akü’yü ceo göksel paker ve satış ve iş geliştirme direktörü çağrı savaşan’ın temsil ettiği organizasyonda, ödülü mutlu akü ceo’su göksel paker, oyak renault genel müdürü tunç başeğmez ve oyak-renault lokal satın alma bölümü başkanı sylvain nicolle’ün elinden teslim aldı.
--- spoiler ---
uluslararası marka değerlendirme kuruluşu brand finance’ın her yıl yayınladığı 'türkiye'nin en değerli markaları’ listesinde ilk 100’de yer alan akü üreticisidir.

--- spoiler ---
uluslararası marka değerlendirme kuruluşu brand finance'in 2016 yılı ‘türkiye'nin en değerli markaları’ araştırmasının sonuçları açıklandı. türkiye akümülatör sektörünün lideri mutlu akü, hayata geçirdiği proje ve tüm iş süreçlerinde marka değerini daha da yukarı taşıyan çalışmalara imza atarak, uluslararası marka değerlendirme kuruluşu brand finance'in açıkladığı ‘2016 yılı türkiye'nin en değerli markaları’ sıralamasında ilk 100’de yer aldı. mutlu akü, en değerli markalar sıralamasında ilk 100’e girerek otomotiv yan sanayi alanındaki başarısını uluslararası alanda bir kez daha kanıtladı.

brand finance tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre 2016 yılında ‘türkiye'nin en değerli markaları-turkey 100’ listesindeki markaların toplam değeri 29,3 milyar doları buldu.
--- spoiler ---
mutluyum mutlusun mutlu şeklinde reklamı olan akü markası.
Mutlu Akü’ye Moskova’da en iyi stand ödülü!


--- spoiler ---
Mutlu Akü, 22-25 Ağustos tarihleri arasında Moskova’da düzenlenen otomotiv yedek parçaları ve araç bakım ekipmanları fuarı MIMS Automechanika Moscow’da, organizatör tarafından En İyi Stand Ödülü’ne layık görüldü

Mutlu Akü, Automechanika Moscow Fuarı’nda, yeni ürünlerinin yanında stand tasarımıyla da beğeni topladı. “En zorlu koşullarda bile (Even in severe conditions) teması ile tasarlanan Mutlu Akü standı, 40 ülkeden 1022 firmanın katıldığı fuar organizasyonu tarafından yapılan değerlendirmede, “En iyi fuar standı (Best Stand)” seçildi.

Bir bölümü sert bir kış, diğer bölümü ise sıcak bir çöl olarak tasarlanan standın merkezinde bulunan sergileme alanında da Mutlü Akü’nün yeni lansman ürünleri yer aldı.

ITE Moscow tarafından verilen ödülü Mutlu Akü adına Yurtdışı Pazarlama ve Turquality Yöneticisi Elif Yılmaz teslim aldı.
--- spoiler ---
yan markasi kendisinden daha iyi olan akü markası
(bkz: Power akü)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri