amerikan otomotiv devlerinin 1964-74 seneleri arasında güç aşkı ile ortaya çıkmış canavarlar.

kendileri ya sevilir, ya iğrenç bulunur. ortası yoktur. nikelaj ile acayip bir albeni ortaya koyan ilk versiyonları, 2010'dan sonra daha oyuncak araba kıvamına bürünmüştür.
Günümüzde üretilen Amerikan markalı efsane araçların modern versiyonlarında halen muscle car kategorisindedir. Her ne kadar Mustang gibi modeller her modelde daha da heybetlilikten uzaklaşsada 2016 Ford Mustang Gt halen bir muscle cardır.
Hemen hemen her kadının beğendiği otomobil grubu.
Henüz beğenmeyenini görmedim, gerçekten çok ama çok güzeller.
hollywood filmlerinde başrol karakterlerin değişmez arabası.
Arabanın hasıdır hepsi. Elektronik zımbırtılardan uzak, yüksek hacimli bol silindirli,safkan helal beygirli , sürücü araçlarıdır. Sürücüsünü tatmin ettiği kadar dışarıdan bakışlar ile herkese göz zevki yaşatırlar.
(bkz: v8)
Elektronik akşama en minimumda turbolu değilde supercharger kullanan, yakıtı su gibi içen ama çok çekici çok hayran edici arabalar. Bide o v8 in sesini dinlemek varya...
Bi tanesini karşına alıp sesini dinleyeceksin adamı orgazm eder
(bkz: Dodge Viper)
Son muscle car 2005 2011 arasi uretilen 300C dir benim gozumde abuk subuk elektriktli oyuncaklardan uzak herseyin kocaman oldugu benzini hayvan gibi tuketen gaza basinca g.tu basi oynayan heybetli has amerikandir.
Gaza basinca arkanin tutunma cabasi oynamasi anlayamazsiniz....
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri