1988 doğumlu türkiye gençler ralli şampiyonu olmuş ralli pilotu.

türkiye'nin ilk kadın ralli co-pilotlarından olarak kadınlar co-pilot şampiyonu bir anne ile türkiye ve balkan şampiyonu bir baba'nın oğludur. bu genetik kodların yanı sıra bir de oxford brookes üniversitesi'nde motorspor mühendisliği okuyarak türkiye'nin ilk motorspor mühendisi olmuştur.

böylesi bir altyapının üstüne inşa ettiği kariyerinde şimdiye kadar 2 kez türkiye gençler ralli şampiyonluğu, doğu avrupa şampiyonluğu ve çok sayıda klasman birincilikleri bulunmaktadır. ayrıca 2010 yılında pirelli yıldız sürücüler şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden ilk pilot olmuştur.
uluslararası otomobil federasyonu fia'nın ralli, pist ve diğer branşlar için her yıl güncellediği “fia öncelikli sürücüler listesinde” yer alan ilk türk pilot olmuştur.
kendisiyle yapılan bir röportajda “rallici trafikte yavaş gider çünkü kendini çıplak hisseder” diyen ralli pilotu.
ayrıca ralli dışında araba kullanmayı da pek sevmediğini, otobüs kullandığını söylemiştir. adamdır.

neyse hepsini burada yazmayayım, röportajın tamamı için buyrun.
araba kullanmaktan değil de yarışmaktan zevk aldığı ve günlük hayatta iett'ye falan bindiği yönünde bilgilerin geldiği ralli pilotu.

istanbul park rallycross pistinde bir antrenmanında sağ koltuğuna oturma fırsatı bulmuştum ve zehri aldığım dakikaların o anlar olacağına adım gibi emindim. Bana rahatsız olursan söyle dedi başlarken. Yok yok elinden ne geliyosa basabilirsin dedikten sonra inerken bundan rahatsız olanı Allah çarpar demiştim. Doğru Serdar Bostancı'ya doğru yönelip ben ralliye başlamak istiyorum dedim. Sonrasını boşverin sayın sözlük.... :))
Adamın hasıdır. fordclubtr olarak isok'da Ford tırına Serdar bey tarafından misafir edildik. Ailece oradalar,hiç yüksekten bakma gibi durumları yok alçakgönüllü insanlar. Arabalardaki teknolojileri bile hiç çekinmeden anlattılar
iyi el sıkışan adamdır.

geçtiğimiz hafta tanışma fırsatım oldu. dibine kadar beyefendiymiş cidden. aynı zamanda çok içten biri.
dedik ya iyi el sıkışan, adamdır.
Emre Yurdakul Fiesta S2000 ile kaza yapınca yerine Murat Bostancı yarışmaya başladı ve bu koltuğu sonuna kadar hakettiğini kanıtladı. Son derece alçak gönüllü, sakin ve cool bir pilottur.

Son iki yıldır Türkiye Ralli Şampiyonu oluyor. Daha çok olacak :)
ford mustang'le istanbul park'ta piste çıkmış ve şöyle bir test sürüşü gerçekleştirmiş olan rallici.
4 kişinin oldugu kategoride 3. olup kendini avrupa 3. sü sanan pilotumsu şahıs. Tam bir gazoz kapagı. 6 dk fark yemiş 1.den. Ülke olarak motorsporlarında asla başarılı olamıcaz sadece kendimizi kandırıcaz
Ford Castrol Team Türkiye pilotu. Oldukça başarılı, efendi, adam gibi adam. Ayrıca,
2015 Avrupa Ralli(erc) Şampiyonu ve
2015 Türkiye Ralli Şampiyonu olmasına rağmen kendisinin bu pozisyonlara gelmesi imkansız olan şahıslar tarafından eleştirilmiştir. Ülke olarak motorsporlarında gelişememizin nedenide oturduğu yerden 'oğlum bana verseler daha iyi sürerim la' diyen tiplerin, spor denince akıllarına futbol gelen bir kesimin, istanbul park'da beleş tepede oturanların her şeyi bildiğini düşünmesidir.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri