son günlerde kimsenin cebinde para kalmadığını canlı görmem, audi ikinci el gibi kocaman bir galerinin 2 ayda sadece 1 otomobil satmasını öğrenmem ile açmaya karar verdiğim başlık.

ilk aklıma gelen eldeki otomobili muhafaza etmek. çünkü çok büyük ihtimalle bundan 3-4 ay sonra sattığınız paraya hiç bir şey alamayacaksınız. 2017 ötv zammı konusunda çok dedikodu var, diyelim ki ötv zammı olmadı euro ve dolar artışı ile zaten otomobiller deli pahalanacak.

bir diğer yöntem ise otomobili satıp parayı dövize yatırmak. bu bana pek uygun değil keza bir otomobile mecbur ihtiyacım var ama ihtiyacı olmayanlar için düşünülebilir.

guardını al sözlük, kriz geliyor!
'eldeki arabayı elde tutma' opsiyonunu seçtiğim etkidir.
Muhtemel krizmi ? Bilmiyorum farkindamisiniz 1.5 senedir kimsenin cebinde para yok. 2. El piyasasinda insanlar pahaliyi satip ucuz aliyor elde nakit bulunduruyor olasi bir savas durumuna para stokluyor daha neyin muhtemel krizi
Ben açıkcası çok fazla etkilenmeyeceğini düşünüyorum.Toplum olarak olmayan paramızı harcamaya o kadar alışmışız ki borcumuzu borçla kapatıyoruz.Elimizde 50k paramız var.Araba alırken ihtiyaçlarımızdan çok çevremizdeki güzide insanlara karşı itibarımızı düşünerek ,işimizi görecek 10-15k ekleyerek bizim için daha az ekonomik sıkıntıya sokacak a/b segmentinde araç almak yerine 50k+ borçla insanlarda "waauv" etkisi yaratabilecek tok kapı sesli araç almaya çekinmiyoruz.Ekonomik kriz bize yokmuş gibi yaşıyoruz.Yahu bu ekonomik kriz kime geliyor kuzum.
Ekonomik kriz gelse de gelmese de türkiyede her yeni yılda otomobillerin ortalama olarak 5-10 bin tl zamlandığı gerçeğini göz önünde bulundurursak, kriz felaketin habercisi olur. Ha diğer yandan da diyorum ki ulan bunca insan nası alıyor bu arabaları var demekki paraları. Bir karlı çıkamayan biziz.
Ben de muhtemel kriz denmemesi gerektiğini düşünüyorum. Yaklaşık 2 senedir çok ciddi bir ekonomik kriz içindeyiz. Otomotiv sektörü özelinde konuşacak olursak 50 bin türk lirası altına sıfır otomobil satın alamıyoruz ve bu ülkede asgari ücret 1.300 lira. Şu an insanların toplu greve gitmesi gerektiği yerde hala köprü peşinde koşturanlar var.
Umarım al-sat yaparak ikinci el piyasasını mahvedenlerin ve pert araçları kazasız diye satan dolandırıcıların büyük miktarda zarar etmesi olur.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri