2016 motogp sezonu'nun 9.ayağı olan almanya'ya türkiye’den bölge distribütörleri ve misafirleri ile giden şirkettir. her sene olduğu gibi bu yıl da sachsenring pisti’ne kalabalık bir ekiple giden motul, bu sene kullanıcılarından bir şanslı kişiyi de moto gp’ye götürmüş:

--- spoiler ---
motul, 15-17 temmuz tarihlerinde almanya sachsenring'de gerçekleşen motogp’ de idi. dünyanın en büyük motosiklet yarışı organizasyonu olan moto gp’ye dünyanın her yanından yüzbinlerce izleyici katıldı. türkiye’den ise 25 kişilik bir ekip yarış heyecanını yerinde yaşadı.

motosikletin en büyük şampiyonası olan motogp’yi yerinde izleme şansını elde eden motul kullanıcısı talihli ömer şen, bu önemli organizasyonda motul misafiri olarak ağırlanmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

motosiklet yarışlarının en üst noktası olarak bilinen moto gp’ nin 9. ayağı, 3,7 kilometrelik sachsenring pisti'nde, 30 tur üzerinden yapıldı. 11. turda pist dışına çıkarak 9'unculuğa kadar gerileyen ispanyol pilot marc marquez, yarışın devamında atak yaparak rakiplerini geride bıraktı. 25. turda liderliğe çıkan marquez, rossi’nin hatalı lastik seçimi ile geriye düşmesinden de faydalanarak motogp kariyerinin 27. zaferini elde etti. yarışa pazar günü yağan yağmur damga vurdu. marquezin ardından damalı bayrağı gören honda sürücüsü cal crutchlow 2'nci, crutchlow’un arkasındaki ducati team’ den dovizioso ise 3'üncü oldu.
--- spoiler ---
tümünü gör
ilgili galeri