her track day'cinin bir gün bağımlısı olacağı yağ'dır.
nedeni ise kısaca sıcaklığının çok geç yükselmesi ve yağ eksiltmesini kökten çözmesidir.
alırken orijinal olup olmadığını kontrol etmekte fayda var.
300v olanı en iyisidir. standart bir yağın hemen hemen 3 katı fiyata gelir.
Her gazcının sahip olması gereken yağ. İster rollingci ol ister track day, o yağın çok ısınmasını istemiyorsan alacaksın kardeşim.
O kadar kaliteli bir yağdır ki 300v, motul bu yağ ile %2 güç artışı alındığını iddia etmektedir. Sanırım iddialarının sebebi sürtünmeyi en aza indirebilmekle beraber zengin karışıma gittikçe yağa benzinin karışma oranının da daha az olduğu ile alakalıdır. Şahsen her arabamda denedim çok memnun kaldım (bkz: 300v Motul)
Aşırı modifiye edilmiş otomobillerde kullanılması gereken yağ markasıdır.

Yağ sıcaklığının artmasını engeller, motorunuzu maksimum korur.
yüksek teknoloji motor yağlarının formülasyonu, üretimi ve dağıtımı konularında uzmanlaşmış uluslararası bir şirkettir. 100’den fazla ülkede motosiklet ve otomobil başta olmak üzere içten yanmalı motorlu tüm araçlar için motor yağları geliştirir üretir ve pazarlar.

motul, özellikle sentetik yağ konusundaki uzmanlığı ile bilinmektedir. 1971 yılında, otomotiv motorları için ilk %100 sentetik yağ formülasyonunun geliştirilmesine öncülük etmiştir. 300v adı ile piyasaya sürülen sentetik üründe, ester teknolojisi kullanılmış ve bu teknoloji havacılık endüstrisinden geliştirilmiştir.
superbike dünya şampiyonası resmi sponsoru olan yağ üreticisi.
2016 motogp sezonu'nun 9.ayağı olan almanya'ya türkiye’den bölge distribütörleri ve misafirleri ile giden şirkettir. her sene olduğu gibi bu yıl da sachsenring pisti’ne kalabalık bir ekiple giden motul, bu sene kullanıcılarından bir şanslı kişiyi de moto gp’ye götürmüş:

--- spoiler ---
motul, 15-17 temmuz tarihlerinde almanya sachsenring'de gerçekleşen motogp’ de idi. dünyanın en büyük motosiklet yarışı organizasyonu olan moto gp’ye dünyanın her yanından yüzbinlerce izleyici katıldı. türkiye’den ise 25 kişilik bir ekip yarış heyecanını yerinde yaşadı.

motosikletin en büyük şampiyonası olan motogp’yi yerinde izleme şansını elde eden motul kullanıcısı talihli ömer şen, bu önemli organizasyonda motul misafiri olarak ağırlanmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

motosiklet yarışlarının en üst noktası olarak bilinen moto gp’ nin 9. ayağı, 3,7 kilometrelik sachsenring pisti'nde, 30 tur üzerinden yapıldı. 11. turda pist dışına çıkarak 9'unculuğa kadar gerileyen ispanyol pilot marc marquez, yarışın devamında atak yaparak rakiplerini geride bıraktı. 25. turda liderliğe çıkan marquez, rossi’nin hatalı lastik seçimi ile geriye düşmesinden de faydalanarak motogp kariyerinin 27. zaferini elde etti. yarışa pazar günü yağan yağmur damga vurdu. marquezin ardından damalı bayrağı gören honda sürücüsü cal crutchlow 2'nci, crutchlow’un arkasındaki ducati team’ den dovizioso ise 3'üncü oldu.
--- spoiler ---
MOTUL, VOLKAN IŞIK İLE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ


--- spoiler ---
Madeni yağ devi Motul, Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Otomobil ve motosiklet ürünlerine yönelik talebi karşılayabilmek adına yetkili distribütör ağını genişleten Motul, son olarak Türkiye Ralli Şampiyonlarından, motorsporları efsanesi Volkan Işık ile güçlerini birleştirdi.


Motul , Türkiye'nin motorsporları efsanesi Volkan Işık’ın Limit Otomobil Motosiklet ve Petrol ürünleri firması ile sene başında İstanbul Avrupa ve Trakya bölgesinin motosiklet distribütörü olarak çalışmaya başlamıştı. Başarı ile yürüyen iş birliği sonucunda Eylül ayından itibaren aynı bölgenin tek yetkili otomobil distribütörü de Limit oldu.


Motul, Volkan Işık İle Birlikte Yürüyecek

Motul, Türkiye geneline yayılmış distribütörlerinin çalışmaları ile tüketicilere en iyi ve hızlı hizmeti sağlamaya devam edecek. Pazarlama ve iletişim faaliyetleri ile Türkiye madeni yağ pazarındaki varlığını sağlamlaştırmayı hedefleyen Motul’un Türkiye İş Geliştirme Müdürü Kerem Oyılmaz şunları söyledi; “Volkan Işık ve ekibi ile motosiklet ürünleri distribütörlüğü konusunda çalışırken kendisinin otomotivdeki tecrübesini görme şansımız oldu. Volkan Işık’ın 27 yıllık otomotiv ve motorsporlarındaki bilgi birikiminin Motul’un Türkiye’deki yapılanmasına önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Tüm dünyada ürünleri ile beğenilen ve tercih edilen Motul, Türkiye’de yatırımlarına ara vermeden devam edecek.”

Anlaşma ile ilgili Volkan Işık ise; “ Distribütörlüğünü yaptığımız markaları seçerken çok titiz davranıyoruz. Motul ile bu konuda masaya oturduğumuzda içimiz rahattı. Motul markasını dünyada yaptıkları motorsporları sponsorluklardan ötürü tanıyorduk, ürün kalitesi konusunda ise kendim de Motul kullanıcısı olduğum için içim rahattı. Ticari anlamda yaptığımız işbirliğinin iki taraf için de hayırlı olmasını dilerim. Yapacak çok iş var...” açıklamasında bulundu.


Motul Türkiye Pazarı’nda Yerini Sağlamlaştırıyor

Türkiye’nin genelini kapsayan 12 motosiklet ve otomobil distrübütörü ile, tüketicinin beğenisini ve güvenini kazanan ürün gamını pazara sunan Motul, faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Otomotiv ve endüstriyel segmentlerdeki kapsamlı ürün gamını tüketicilere ulaştırmak için çalışmalarını sürdüren Motul, madeni yağ pazarındaki hedeflerine emin adımlarla ilerliyor.
--- spoiler ---
ytü racing ekibine destek veren motor yağı markası.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri