motul'un, benzinli ve dizel otomobillerin ikisinde de çalışabilen, yakıt ekonomisi ve yüksek koruma sağlayan motor yağıdır.

--- açıklaması ---
Araç üreticilerinin düşük yakıt tüketimine zorlandığı pazar şartlarına uygun olarak Motul tarafından geliştirilen, yakıt ekonomisi ile yüksek koruma özelliklerini birlikte sağlayan 8100 X-Clean EFE 5W30 ürünü piyasada. Son nesil araçlara uygun olarak geliştirilen formulüzasyonu ve katkı paketi ile Mercedes-Benz, BMW ve GM-Opel üretici firmalarının onaylarına sahip olan Motul 8100 X-Clean EFE, 5W30 viskozitesi ile geniş bir kullanım alanına sahip.

Yakıt ekonomisi için düşük HTHS* değeri, aynı zamanda koruma için yüksek HTHS performansı sunan ve egzos emisyon azaltıcı sistemlere uygunluğu açısından mid SAPS** özelliği gösteren X-Clean EFE, ACEA (European Automobile Manufacturers’ Association) tarafından hem C2 hem C3 sınıfı olarak kategorize edilmiştir. BMW LL-04, MB – Approval 229.52 ve GM-Opel Dexos2® onaylarını alarak piyasadaki üst segment araçların kaliteli madeni yağ ihtiyacını karşılamaktadır.

Euro5 ve Euro6 şartlarına uygunluğu ile çevreci özellikler de taşıyan X-Clean EFE, sunduğu üstün koruma özellikleri ile otomobil sahiplerinin ve ustaların tercihi olacak. Ürün, Motul’un tüm Türkiye’de bulunan yaygın distribütör ağı ile pazarda yerini alacak.
--- açıklaması ---

dünya'nın 'bence' en iyi yağ üreticisinin son ürünü. fiyat politikasını bilmiyorum ama sanırım daha insanı bir fiyata sahip.
yapacağı ekonominin çok daha fazlasını litre başı yağa vereceğinizi garanti edeceğim yağdır. 7100 serisi motosiklet yağının litresi 50 lira. 5000 serisi litresi 25 lira ama hayatımda kullandığım en kötü yağlardan birisiydi. fp olarak valvoline bulabilirseniz alın hatta stok yapın derim. son kullandığım ipone katananın litresine 50 lira verdim ama fuardan kampanyalı aldığımız valvoline dan bir tık iyiydi onu da aşırı ısınınca vites dur kalk trafiğinde vites geçişlerinden anlıyorum ama valvoline'ın litresini 20 liraya aldığımız için niye daha fazla almadım diye dövünüyorum. bu arada 5W30 yağın geniş kullanım alanı da yoktur. bırakın sıcak yerleri İstanbul'da bile mayıstan sonra kullanılmaması gerekir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri