yurt dışındaki şeritlerin ülkemizdekilerden geniş olduğunu düşünen gafletteki insanların bakış açısıdır. avrupada otoyollar şerit olarak daha dardır. isterse geniş olsun sorun değil ama burada olay senden daha savunmasız olana yol vermektir. bu da medeniyet ile geri kafalılık arasındaki farktır. yayaya yol verdiğin zaman her hangi bir yayaya serseri gözü ile bakılmazken motosiklet sürücüsü de aynı savunmasızlıkta olmasına rağmen serseri olur.

arkada takip mesafesini korumayan hayvandan ötürü mecburen aralara girerler. zira istanbul gibi ani durmaların zincirleme kazalara sebep olduğu ortamda iki araba arasında kalıp da tost olmamak için otomobil sürücülerinin egosunu incinecek diye hayatlarını tehlikeye sokmazlar.

bunun yanında yine yön değiştirirken kör noktasında kalan aracı kontrol etmedikleri için de suçluluk psikolojisi ile suçu yine motosikletliye atarlar.

ve hiç bir zaman bu sözlükteki bir kaç kişi gibi sürekli ağlaklık yapmazlar.

Son not: sözlüğün ilk kurulduğu zamandan beri yazıyorum. son bir aydır sürekli bir motosiklete saldırganlık durumu var. sebebini hala çözemedim.
tümünü gör
ilgili galeri