2015 honda pcx 150 ile motosiklet kariyerime başlamamdan sonra keşfettiğim, aşık olduğum, ayı gibi adrenalin salgıladığım eylem. otomobil ile viraja girmekten çok daha zevkli ve heyecanlı bunu belirtmeliyim.

ne kadar yatacağını hesaplaman, yolda bir şey var mı diye kontrol etmen ve otomobilde olduğu gibi gazı hep sabit tutman gerekmektedir. zevki başkadır, denemeden anlamak pek mümkün değildir.
nasıl girilmesi gerektiğini öğrendikten sonra çok zevkli olan aksiyon. tam bilmeden girmeye çalışınca insan panik oluyor, bunun için motorunuzu ve lastiklerini iyi tanımanız gerekli.

yakın zamanda yazacağım zaten ama: (bkz: motosiklet ile viraja nasıl girilir sorunsalı)
Heycanlı ve zevkli olmasına karşın bir o kadarda tehlikelidir. Hata durumunda arabadaki gibi toplama şansınız pek yoktur. Özellikle ıslak zemin motorun baş düşmanıdır. Sulanan, ıslanmış kavşak ve virajlara çok dikkat edilmelidir.
Skutır ya da motosiklet olsun, bu işe başlayan herkesin birkaç bin km yapıp honda güvenli sürüş eğitiminin ikinci aşamasına gitmesini tavsiye ederim. Hele iki teker ile viraj dönmek konusunda ufkunuzu bambaşka yerlere taşır, kendininize güvenmenizi sağlar, altınızdaki makine ne olursa olsun ondan daha fazla keyif almanıza yardımcı olur.
kırk bin çeşit adamın kırk bin farklı şey anlatacağı şeydir. Motosiklet ile viraja girmenin matematiği bellidir tek bir formülü vardır. burada kendi bildiklerimi sıralamak, yazılan yanlışlara teker teker şöyle değil bu sebepten dolayı böyle demek yerine bu işin dünya üzerindeki en iyi eğitim kurumu olan California Superbike School kurucusu ve eski MotoGP yarışçısı Keith Code'un hazırlamış olduğu eğitim videosunu paylaşayım. Siz de izleyin, hatta defalarca izleyin, çalışın antrenman yapın sonra yine izleyin, repliklerine kadar ezberleyin.

www.youtube.com/watch?v=_EEfke1eyng
Kontra teknigini tum iki tekerlekli araclar kullanarak yapilacak cok zevkli islem. Otomobil gibi degildir bilmeyen icin kontra cok garip gelir hadi canim oyle motor mu doner denir ama iki teker kullanan herkesin istemsiz ve bilmeyerek yaptigi eylemdir.
Kücük lastik ebatıyla dahada zora dönüşen çile çektiren aynı zamanda 2 tekeri belkide en çok sevdiren anlardan biridir
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri