bayramın 2. günü başıma gelen olaydır. 100 metre gidildikten sonra çevrediklerin panikle el etmesi sonucu durdum ve kedi ne yazıkkı bağırıyordu. hızlıca motoru açtık ve kedi sırt kısmından gergi kayışına sıkışmıştı. Bu arada ford mondeo aracımın kaputunu ilk defa açtım ve gergi kayışı konusunda da hiçbir fikrim yoktu. çevredekilerin yardımıyla yaklaşık 1 saat uğraş sonucu hareketli gergi kolunu bilmediğimizden marş dinamosnun sabit bilyasını sökerek kediyi kurtardık. motora ne olacak diye değil önce kediyi nasıl kurtarırız diye uğraştık. sonrasında kayışı tekrar oturtamadık tabi. kimse gergi kolunu bulamadı :). gece yarısı 3 gibi gezici servis geldi ve 5 dakikada kayışı taktı.
özellikle havanın soğuduğu şu günlerde kediler ısınmak için araba altlarına yatıyor ya da motora giriyor. arabayı calistirmadan altına bakmakta fayda var. aynı şekilde motor çalıştıktan sonra da herhangi bir ses geliyor mu diye bir kaç saniye dinlenmeli. umarım başına gelmez zira çok üzücü bir manzara.
Geçen sene başıma gelen olaydır.Sancaktepeden Suadiyeye kadar benimle yolculuk edişi beni hayretler içerisinde bıraktı.

Sancaktepeden çıktım,Aydos rampasından Kartal sahil yoluna iniyorum hızım en az 100 falandı rampa aşağı bide orası.Zangır zangır ses gelmeye başladı ama hafif bir ses bende pek iplemedim.Sahil yoluna indim Bostancıya doğru giderken devamlı bir ses geliyo neyse gidiyimde bakarım dedim.

Suadiyeye geldim parkettim aracı miyav miyav diye gelen sesi duydum,Kaputu açmamla motorun sağ alt kısmındaki demirlere tutunmuş kediyi gördüm,elim uzanmıyordu oraya kadar ince bi ağaç dalı buldum,kedinin çok canını acıtmicak şekilde ittim aşağı,yavruydu kendileri.En sonunda kurtuldu ve kaçtı gitti.
Benimde arkadaşımın başına gelmişti volvo s60 ile. Bende hemen yanına gittim ama arabanın çalışmasıyla birlikte ön bacağı kopmuştu kedinin. Tabi o acı ve korkuyla stop ettikten sonra bile çok diplere saklandı kendisi. İtfaiye falan geldi o şekilde çıkardık kendisini bir saat falan uğraştan sonra. Daha sonra benim aracımla veterinere götürdük tedavi ettirdik ve evinde kedi bakan bir arkadaşımda kendisini sahiplendi. Şu anda 3 bacaklı ancak mutlu mesut yaşıyor.
Aracım hep kapalı otoparktadır . Bugüne kadar pati izlerini 1-2 kere gördüm aracımda . Ancak hep korktuğum olaydır bazen aklıma gelir kaputa tıklatırım . Bu arada aracı çalıştırdık diyelim ben bir 30 saniye oyalanıyorum heralde o sırada kedi ses çıkarır değil mi ? Yani rölanti anındayken fark etmesi zor mu ? Valla korktuğum şeylerin başında
Bizim aracada tarla faresi girdi tam girerken kuyruğundan yakaladık ama kaçtı motora sağolsun.Mazot döktük,kaputa vurduk,korna çaldık fayda etmedi.Sonuç olarak ani gazlayıp ani fren yaparak düşürdük motordan.
En çekindiğim olaydır. kedilere karşı aşırı hassasım zaten, böyle bir şeye sebep olsam vicdan azabından uyuyamayacağım hededir. Özellikle iş yerine araba ile geldiğimde çok dikkat ediyorum. Sitede çok fazla kedi var
Bizzat evimde ve oturduğum apartmanın bahçesinde sokak kedilerine yemek veriyor elimden geldiğince bakıyorum. Bizim şerrolar kışın arabanın başında bekler sürekli. Baktım motora giriyorlar, her sabah önce kaputu açıp bağıra çağıra çıkarıyorum, motorcu arkadaşımın tavsiyesi ile naftalin koydum arabanin altına yere. Bide ufak bi bez parçasına sarıp 1 tanesinide on cama silecegin üstüne koydum. Tavsiye ederim. Kediler yaklaşmıyor bilem
Çok fazla kedi nüfusuna sahip bir ilçede oturmama rağmen hiç başıma gelmeyen olay.
Bizim buranın kedileri genellikle kaputun üstüne yatıyor. Yağışlı havalarda ise kedileri apartmana alıyoruz, daha evlerin içine girmek isteyen kedi görmedim. Bizim buranın kedileri akıllı galiba.
hem cana hem mala zarar veren durum. kayışların oradaki boşluğa girdiyse, marş bastığınızda bobinlerin ayarını bozmaya kadar giden bir silsilenin başlangıç ayağı olabilir. kedilerin çok olduğu bir yerde yaşıyorsanız, arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurup birkaç defa da kornaya basarak bertaraf edebilirsiniz. aksi halde geçmiş olsun.
nissan'ın güzel bir kamu spotu hazırladığı konu. başrolde pisicikler var.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri