Bujilerin yağlanmasına sebep olabilir, ateşlemeyi zayıflatır, yakıt artar, kalkışlarda titreme meydana gelir, egzoza çok yük biner, yağ keçelerini yırtabilir. Bir çok zarar vardır, siz en iyisi mi kontrol edip yağ koyun.
Yağ çubuğu veya ölçüsünün belirtmiş olduğu alt ve üst sınırlar içinde mutlaka olması gerekendir.
Fazla olursa keçeleri patlatır, az olursa yağlama azalır her türlü motoru kucağa alırsınız.
Son bakımda biraz fazla gelmişti. Durumun sonuçlarına göre derhal fazlalığı çektirmem gerektiği durumdur.
Adam çubuk koymuş doğru seviyeyi gör diye, kitapçıkta da yazıyor ne kadar konması gerektiği. Sen gidip fazla koyuyorsan kusura bakma kardeş.
türkiye'de profesyonelce yapıldığın pek yaşanmayan ama yurt dışında genellikle herkes kendi işini yaptığından dolayı bol bol yaşanan durum. bir kaç kere yanlış yaptıktan sonra doğruyu öğreniyor insanlar, bu yüzden hemen hemen tüm petrol istasyonlarında yağ çekmek için aparat mevcut.
Hahah genelde millet yağ koymayı unutur aksatır yatak sarar ne biliyim sekmanı falan yer. Fazla koyma olayını ilk defa duyuyorum. Arap bol bulduğu yağı jeepine sürermiş deyimi tam yerini bulmuş desenize
Fazla olması az olmasından daha zararlıdır tabi abartı olmayan mikarlardan bahsediyorum.koyarken az olsunda fazla olmasın düşüncesiyle haraket etmek lazım.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri