İngiliz üretici Morgan'ın ilk olarak 1936'da ürettiği, daha sonra 2011'de yeniden üretime geçirdiği modelidir.

Son derece sıradışı olan 3 Wheeler modeli ön tamponda yer alan motoru ve 3 lastikli tasarımıyla gerçekten farklı bir otomobildir. Motor 2.0 litre, V2 silindirli ve 85 bg gücündedir. Mazda'dan alınan 5 ileri manuel şanzıman ile gücünü aktaran bu otomobil 6.0 saniyede 100 km/s hıza çıkabiliyor ve 185 km/s hıza ulaşabiliyor.

Üstelik dün yapılan lansmanla artık Türkiye'de de satılmaya başlandı ve fiyatı 85.000 Pound olarak belirlendi.

Tabii bu fiyat yüksek ama böylesine efsanevi bir markanın Türkiye pazarında temsil ediliyor olması bile güzel bir şey bence.

3 Wheeler çok retro ve adından söz ettirecek bir otomobil.
Yani bu otomobili Türkiye'de satmaya çalışmak elbette cesur bir hamle de, alacak olur mu diye merak etmiyorum değil. Bu arada sürüşü nasıl acaba? Çok keyifli görünüyor, zira.
Ülkemizde beklenenin çok üstünde satış yapacak modeldir.
ilk defa 1910-1936 yılları arasında üretimde kalmış, motosiklet motoru ve önde kayar çubuklu bağımsız süspansiyonuyla döneminin otomobillerine ekonomik bir alternatif olarak düşünülmüş, sonrasında da 2011 yılında markanın efsanesi olarak yeniden üretim programına alınmış, Morgan'ın üç tekerlekli otomobili. 2.0 litre harley-davidson üstten çift eksantrikli v2 tip benzinli motor, mazda nd 5 ileri manuel vites kutusuyla kombinlenmiş. aracın tam elektrikli varyantı ve çocuklara özel pedallı arabası da (düldül) mevcut.

üretime girmesinden 6 yıl sonra türkiye pazarına gelecek ve üç tekerlekli olduğu için motosiklet ehliyetiyle kullanılabilecek.

#morgancandır
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri