• / 2
300 eurodur.

videoda görebileceğiniz gibi, şehrin işlek caddelerinden birinde hız ve şov yapmaya gelen gençlerimizi trafik polisi kenara çekip madara ediyor. cezanın asıl sebebi ise yüksek ses çıkararak halkı rahatsız etmek.

yaklaşık 1000 liralık bir ceza o araçların sahiplerine çok da koymaz elbette ama nizam diye de bir şey var.
adeta mahmut hoca tadında "ben burada olduğum müddetçe kimse yüksek ses çıkararak buradan geçemez" tadında bir adet trafik polisini içeren videodur.
karizmasına hayran kaldığım trafik polisi abimizin yazdığı cezalardır.
ferrari'ler, lamborghini'ler kaptırmış gelirken bir el hareketiyle hepsini durdurup susturan ve adeta "yavaş ol aslanım" edasıyla 300 euro geçiren abimizdir.

not: bu arada yanlış görmediysem, orası monaco grand prix'de kullanılan virajlardan biri.
Şöyle bir şehirde yaşasak dedirten video
Türkiye'de olsalar ruhsatın arasına konacak bir 50 tl ile yırtabilecekleri olay.
Daha ne geçebilir ki derken yine geçen araç ile yoaaahhhh ..... dediğim videodur . Biz de hala B sınıfı araca 70-80 bin verilir mi diye tartışalım . Adamların arabalara , taksilere baksanıza cinnet sebebi değil de ne ?
2 sene önce nice'den monacoya gitmek için 3 arkadaş 50 lik scooter kiraladık.Monaco'da bir kavşakta son anda yeşil ışıkta geçtik ve trafik polisi durdurdu.Polis sadece fransızca konuştuğu için işaret diliyle anlaşmaya çalıştık ancak olmadı.Tutturdu 70 küsür euro cezası var kesicem diye.Hesapladığında 3 cezaya vereceğimiz parayla cabrio bir araç kiralayıp monaconun tadını çıkarabilirdik.Monte Carlonun önüne 50 lik scooterları park etmek zorunda kalmazdık.Herneyse yanına bir polis daha geldi ve ingilizce konuşmaya başladı.Adamla hemşeri çıkmaya çalıştık adam marsilyalı çıktı.Sonra adam baktı 50 lik motorla niceden monacoya gelmişler saç baş dağılmış düşene bir tepikde biz vurmayalım bu çocuklarda gariban dedi yolladı bizi.Nasıl ağladıysak adam harçlık koyacaktı cebimize nerdeyse.Şuna buna dikkat edin monacoda diye öğüt vermeye başladı.Adam egolu zenginden başka bişey görmemiş ki.
Yalnız polis güzel yere tezgah açmış.Tam youtuberların olduğu yerden sonrası.
Sanırım bir toplaşmanın çıkışına kurulmuş yetkili abinin hikayesidir bu. Yoksa o kadar cıncık otomobilin aynı yerde ne işi var? Dedem o değil de medeniyeti gördünüz mü? Adamların hiç biri uzatmadı, yaz cezayı modunda herkes. Ah ulan ah.
toplaşma olmasa bile monaco genelde hep böyle diye biliyorum ben. ama kısa sürede bu kadar aracın bir araya gelmesi bir toplaşmaya da işaret olabilir.

Youtuberlar gaza getiriyor, polis de gazlarını kesiyor. (bkz: swh)
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir