en çok üzüldüğüm durumların başında gelir. modifiye akımı derken "GERÇEK" modifiyeden bahsediyorum.

Zamanında 55 ekran televizyonumuzdan "Hızlı Ve Öfkeli Serisi" izleyip hayaller kurardık. Tabii o zamanlar 2000'lerdi. 2000'li yıllarda modifiye kavramı hakettiği değeri her zaman görürdü ve modifiyenin en son çağları 2004-2006'lı yıllardı. Bu çağa kendimce altın çağ diyorum her zaman. bu zamana kadar herkes arabasının değerini bilirdi. Ama şimdi arabalar kimin umrundaki; toplumun %90"ı kendini marka sevdasına kendini kaptırmış, markanın kendisini düşündüğünü zannedip saçma sapan arabalara saçma sapan paralar veriyor.

Şimdi üreticilerin birçoğu da müşteriyi düşünmüyor, müşteri kimin umrunda sen paradan haber ver yeter ki. Eskiden efsane arabalar vardı, kolay kolay bozulmayan. Eskiden kimsenin gözü parada değildi, en azından modifiye akımında öyle ve en önemlisi de eskiden Evo'lar, RX'ler, 350Z'ler, Silvia'lar, Skyline'lar, AE86'lar, Supra'lar, İmpreza'lar, Typer'lar, MX5 Miata'lar, s2000'ler ve daha niceleri vardı. Yani 'Gerçek Efsaneler' vardı.

Şimdi ki efsaneler kim peki? 2014 audi rs serisi mi, 2014 mercedes amg serisi mi veya 2014 bmw m serisi mi? Güldürmeyin beni...

Eğer öyle düşünüyorsanız bırakın bu işleri. Hiçbir şey yeni arabaların hissiz, ruhsuz olduğu gerçeğini değiştirmez. Bir de yapay motor sesi koymaları var. Eskisi gibi efsane araba "YOK" denecek kadar az, ne kadar anlamak istemeseniz de anlayın artık şunu.

Araba şirketlerini büyük bir bölümü artık sorunsuz araba yapamıyor, yapmıyor. Hepsinin gözünü para bürümüş, eğer sorunsuz araba üretseler hanginizden tekrar para kazanabilirler ki? Yeni yetişen neslin gerçek modifiye tadını, gerçek araba tadını alamayacakları gerçeği var bir de, çok şanssızlar maalesef.

Tabii aynı durum bizim içinde geçerli, muhtemelen 10 yıl içinde elektrikli arabalar hayatımızı etkisi altına alacak. Vtec açmayan, güzel bir motor sesi olmayan, varex takılmayan, swap yapılmayan arabaların hayatımıza gireceğini düşünmek bile kötü bir durum. Şimdi çoğunuz bu durumu kabullenmek istemese bile ilerde ne demek istediğimi daha iyi anlayacağınıza eminim.
tümünü gör
ilgili galeri