Gazetelerde bugün yer alan haberdir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi mühendisleri tarafından geliştirilen Mobil EDS’ler trafiğe çıkıyor İstanbul trafiğinde artık yeni bir dönem başlıyor. Park, duraklama, emniyet şeridi, hız ihlali tespitleri ve olay yönetimi gibi birçok işlevi bir arada gerçekleştirebilen Mobil EDS teknolojisi hizmete sunuluyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile koordineli yürütülen çalışmalar başlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, trafik kurallarını ihlal eden sürücülerin sebep olduğu olumsuzlukları engelleyebilmek amacıyla ‘Mobil Elektronik Denetleme Sistemi’ni (Mobil EDS) uygulamaya geçiriyor. Bir sürücünün kural ihlali nedeniyle yüzlerce kişinin etkilendiği İstanbul trafiğinde, Mobil EDS’ler ile yeni bir dönem başlıyor.

HER UYGULAMAYI YAPIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi İSBAK mühendisleri tarafından, kural ihlallerinin önüne geçmek, daha konforlu ve güvenli İstanbul trafiği için Mobil EDS teknolojisi geliştirildi. Yerli tasarım ve üretim olan, birçok fonksiyonu üzerinde barındırması açısından dünyada ilk olan Mobil EDS araçları; park ihlali, duraklama ihlali, emniyet şeridi ihlali, hız ihlali tespitleri ve olay yönetimi gibi pek çok uygulamayı gerçekleştiriyor.

Mobil darphane!
İt kopuğa iyi oldu dediğim haberdir.
Umarım gezicilerin sayısı çok olur da rekor cezalar kesilir. Hep aynı arabalar ile takip yapılacaksa hiç bir şey yakalayamazlar benden söylemesi.
E5 de olursa bol bol saçma hızlardan Ceza yiyeCeğimiz sistemdir.
Eğer layıkıyla yapılırsa çok iş yapacak olan sistem.
Emniyetten vızır vızır akan 'çakarlı' otomobilleri yakalayabilecek mi mesela? Yada yolda istediği yere park edebilen devlet'e ait araçlara ceza kesebilecek mi?
Bu akşam istanbuldan izmite giderken mutlaka olmalı dediğim uygulama. Abi hadi salak saçma makas atıyorsun tamam, bari biraz ilerle. O kadar uğraşıp debelendikten sonra hala aynı yerde duruyorsun, hatta yanlış şerit seçimleri sayesinde yeniden geri düşüyorsun. Ağırlıkla Jetta, ledli Leon ve Fluence'li ....'lardan oluşuyor bu kitle
Son çıkan haberlere göre 11 mobil eds aracı ile şimdiye kadar 6.538 ihlal tespit edilmiş.

1-2 hafta önce sabahın köründe Bağdat Caddesi'nde tahminimce ceplere ve yol kenarına park edenlere sıradan cezayı basıp geçti
iki yüzlü türk şoförlerine ders olmasını dilediğim uygulama.

sabit radarların yerini çözünce, radara kadar 120-130'la gelip radardan 60'la geçiyoruz.
ceza yemeden de aklımız başımıza gelmiyor, aklımızca sistemi kandırıyoruz ya!
buna ben de dahilim.
sadece istanbul değil, ankara'da uygulanmaya başlanmış olan sistem.
bir tanıdığım hız sınırı cezası yedi eskişehir yolunda.
daha dikkatli olmak lazım artık.
Patır patır ceza yazan sistem. Sayıları az olduğu için genellikle kilit noktalarda görülebiliyor.

Ben çok beğendim, seni polisle de muhattap etmiyor, kitliyor cezayı geçiyor. Hem de görüntülü.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri