tüm markalarda yaşanan emisyon skandalına bu sefer de mitsubishi'nin katılması olayı. Bugün yaptıkları açıklama ile bu naneyi yediklerini kabul etmişler.

Yakıt kullanım değerlerini EK Wagon, EK Space, Dayz ve Dayz Roox modellerinde manipüle ettiklerini kabul etmeleri borsada bir anda çakılmalarına engel olmamış.

Japonya kurallarına uymayan bu otomobillerin yakıt tüketimlerini olduğundan daha az göstermişler, bu aynı zamanda emisyon değerlerinin de daha düşük hesaplanması demek.

Bu modellerin üretimini şimdilik durdurmuşlar, gözler Tokyo'da.
Kutu kadar arabaların yakıt tüketimlerini ne amaçla manipüle ettiklerini merak ettiren haber. Arkadaş bunlar ne yakıyor ki sen gidip tüketim verilerini manipüle ettin? Satış hacimleri çok yüksek diye mi böyle bir yola girdiler bilmiyorum, tek bildiğim almanlar affeder ama japonlar affetmez. mitsubishi'nin evolution üretimini sonlandırmasından sonra zaten markadan soğumuştum, batıp gitsinler umurum olmaz.
yakın zamanda harakirilerin duyulmasına sebebiyet verebilir.
hatırlarsanız izmit'teki köprü inşaatında bir japon mühendis halta kopmasını kendi hatası olarak görmüş ve kendine yediremeyerek intihar etmişti. bu skandaldan sonra da bu tarz şeyler olabilir.
başkan tetsuro aikawa'nın istifasıyla devam eden kriz süreci. skandal sonrası haberimiz yoktu gibisinden demeç vermesi görevinin başında kalmasına elbette yetmemiş. bizde olsa ya adamın suçu yokmuş der geçerdik.
bir sürü kelle almıştır. almalıdır, normal olan da budur zaten.
bizdeki gibi üstü kapatılmaz, çatır çatır istifalar gelir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri