Mitsubishi'nin efsane Lancer modelinin üretim projesini durdurma kararı aldıktan sonra ürettiği son Lancer serisi.
fotoğraflarda görünen final edition serisinin üretilen ilk aracı, yani 0001 sayılı etikete sahip otomobil şuan Brooklyn’de yer alan bir Mitsubishi bayisinde 88.000 dolarlık fiyat etiketi ile alıcısını beklemekte.
Diğer versiyonlarının yerini tutamasa da 88.000 dolarım olsa mikrosaniye bile düşünmeden alacağım araçtır.
final değil yürek dağlayan edition olması gereken seri. hala içimde uktedir. nasıl biter ulan bu diye kendimi yer bitiririm.
2017 yılı itibariyle makyajlı yüzüyle gelerek çoğu Japon araç severleri üzmüş araçtır.

Ön tampona eklenen sis farı ve sis farı yuvası ile köpekbalığı görünümünü Mitsubishi SpaceStar benzeri bir surat ile karşımıza gelen 2017 Lancer 'ın liste fiyatı da an itibariyle 86.500 Türk Lirası
Uzakdoğu pazarında sunulan amblemi ızgarası üstüne alınmış, arka stopları yan sanayi üretimi duran makyajını içermeyen araç. İyi mi olmuş kötü mü bilemedim ama Nissan'a buradan çağrıda bulunmanın vakti geldi; patronunuz Carlos'u ikna edin de şu markayı adam edin artık, hibrit mi yapacaksınız pil mi takacaksınız bilmem, bi şekilde Lancer geri dönmeli.

Ha bu arada evodan bahsetmiyosunuzdur umarım, ben başlığa göre yazdım 😛
Mitsubishi' nin üretimini durdurduğu Lancer Evolution serisinin son üyesidir. Bu da demek oluyorki artık Lancer üretilse bile Evo modelleri maalesef üretilmeyecek.
Artık Evo modelinin üretilmeyeceği kararını altına yazmamızın doğru olduğu başlıktır. Ne yazık ki Mitsubishi, bu efsanevi modeli üretmeyeceğini söyledi.

Yazık, çok yazık...
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri