mitsubishi'nin yeni suv'si.
Cenevre Fuarı'nda tanıtılacağı söylenen SUV.

Eclipse adının geri döneceğini duymak da güzel oldu bu arada.
Mitsubishi'nin bir diğer garip isim canlandırma yada isimden nemalanma hamlesi. Daha önce de 2005'e kadar MPV modeli olarak kullandığı ismi 2012'de ç.k kadar bi hatchback için canlandırmıştı (bkz: Mitsubishi space star).
Talebin arttığı crossover/SUV segmenti için mantıklı bir hamle.

Eski performans modellerinin isimlerini bu arkadaşlarda görmek şahsen hoşuma gitmedi ama.
sonunda resmi olarak tanıtılmıştır.

1.5 turbo cvt ve 2.2 did dizel motor seçenekleriyle geliyor. ben beğendim. bomba gibi bişey olucak belli.
Mitsubishi'nin Nissan Juke modeline rakip olarak ürettiği araçtır. Nissan ile yapılan ortaklık sonucunda böyle bir aracın ortaya çıkacağını düşünmek gayet mantıklı, zira crossover sınıfı çok yoğun bir ilgi görüyor. Mitsubishi bundan yararlanmak istiyor, bu normal.

He ismi Eclipse mi olmalıydı, orası tartışılır. Şasi olarak Outlander modelinin kısaltılmış platformunu kullanana otomobilde 1.5 litre benzinli turbo ve 2.2 litrelik turbo dizel motor sçenekleri bulunuyor, şanzıman olaraksa manuel ya da CVT otomatik alınabiliyor.

Geniş görünen kabini ve ilerleyen dönemlerde geliştirilecek 4 çeker sistemi gibi özellikleriyle adından söz ettirecek gibi görünüyor...
Ekranda hareket edebilmek için vitesin yanına doğru bir yere konulan laptoplardaki touchpad benzeri bir şey ile ilginç bir adım atan arabadır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri