Hem yol hem pist otomobilidir. Beni ingiltereye doğru mülteci olmam yolunda azmettirendir!!!

MINI ingiltere pazarına 50 veya 100 adet üretmeyi planlıyor. Hem pist hem yol otomobili olacak bu bebek F56 JCW ile aynı motara sahip güç olarak bir revize söz konusu değil ancak Nitron yaylar, amortisörler bununla birlikte kamber plakaları ile JCW Challenge kişiye özel ayarlanabilen tek MINI modeli olacak. Sıkılaştırılmış viraj demir çubukları ile çok daha keskin direksiyon tepkimeleri ile karşımızda olacak.

330mm'ye ulaşan fren diskleri ve ek aksesuar olarak 4 pistonlu Brembo kaliperlere yer veriliyor. Mintex balatalar bu modele özel olarak üretilecek.

The Team Dynamics tarafından özel üretilecek hafifletilmiş jantlar, mevcut JCW jantlarına göre (17" track spoke) 1,5kg daha hafif olacak. 7,5" genişliğe sahip olacak yeni jantlar 17" track spoke'tan yarım inch daha geniş yüzey alanına sahip.

2006 yılında üretilen R53 GP'den sonra ilk defa bir MINI modelinde sınırlı kaydırmalı diferansiyel kullanılıyor. Buna ek olarak otomatik tork dengeleyici ünite dahil olacak ve Challenge araçları için de diferansiyel tedarik eden Quaife taradından üretilecek.
tümünü gör
ilgili galeri