Hem yol hem pist otomobilidir. Beni ingiltereye doğru mülteci olmam yolunda azmettirendir!!!

MINI ingiltere pazarına 50 veya 100 adet üretmeyi planlıyor. Hem pist hem yol otomobili olacak bu bebek F56 JCW ile aynı motara sahip güç olarak bir revize söz konusu değil ancak Nitron yaylar, amortisörler bununla birlikte kamber plakaları ile JCW Challenge kişiye özel ayarlanabilen tek MINI modeli olacak. Sıkılaştırılmış viraj demir çubukları ile çok daha keskin direksiyon tepkimeleri ile karşımızda olacak.

330mm'ye ulaşan fren diskleri ve ek aksesuar olarak 4 pistonlu Brembo kaliperlere yer veriliyor. Mintex balatalar bu modele özel olarak üretilecek.

The Team Dynamics tarafından özel üretilecek hafifletilmiş jantlar, mevcut JCW jantlarına göre (17" track spoke) 1,5kg daha hafif olacak. 7,5" genişliğe sahip olacak yeni jantlar 17" track spoke'tan yarım inch daha geniş yüzey alanına sahip.

2006 yılında üretilen R53 GP'den sonra ilk defa bir MINI modelinde sınırlı kaydırmalı diferansiyel kullanılıyor. Buna ek olarak otomatik tork dengeleyici ünite dahil olacak ve Challenge araçları için de diferansiyel tedarik eden Quaife taradından üretilecek.
tam adı mini john cooper works challenge olan homologasyon model. bmw motorsport farkıyla 2008-14 yılları arasında üretilmiştir. r56 kasa kodu üzerine imâl edilmiştir.

17 inçlik dunlop yarış lastikleri ve özel john cooper works aerodinamik paketi mevcuttur. aero paketinde ön splitter ve arka difüzör, yüksek downforce, ayarlanabilir spoiler, ap racing abs fren sistemi, kw süspansiyon kiti, yükseklik ve kamber ayarlı coilover ve full rollcage, recaro altı nokta güvenlikli emniyet kemeri ve sparco yarış direksiyonu bulunur.

1.6lt twin-scroll turbo motoru 211ps ve 261nm tork güç üretir. hızlanması 0-100km/h 6.1 saniye iken, aynı baremde frenaj süresi ise 3.1 saniyedir.

araç avustralya, britanya, italya ve isviçre'deki özel etkinliklerde yarışmak üzere tasarlanmıştır.
yeni çıkacak modelinde 2000cc turboşarjlı 228hp'lik bir motor kullanılacağı söylenen mini. goodwood festival of speed'de ilk defa görücüye çıkması bekleniyor.
ingiliz pazarına özel sadece 100 adet üretileceği kesinleşen sağdan direksiyonlu model.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri