MINI'nin yeni Clubman modeli. İkinci jenerasyon Clubman ülkemizde satılmaya başlandı.

Premium kompakt segmentte yer alan otomobil bugüne kadarki en büyük MINI modeli olmasıyla dikkat çekiyor. Clubman, eski modele göre 270 mm uzun, 90 mm geniş olmasıyla dikkat çekerken aks mesafesindeki 100 mm’lik artışın özellikle kabin hacmine büyük etkisi olduğu söyleniyor. Bunun dışında bagaj hacmi de 360 litreden 1250 litreye kadar genişleyebiliyor.

BMW’nin UKL adını verdiği önden çekişki platformu üzerine şekillenen yeni Clubman’da eskisinde olduğu gibi iki kaplı bagaj tasarımı dikkat çekerken, eski modeldeki gibi otomobilin tek tarafında kapı yer almıyor. MINI bunun kullanışlılığı olumsuz etkilediğini düşündüğü için yeni modelde daha geleneksel ama çok daha pratik standart kapı tasarınıma yer vermiş.

Yeni Clubman Cooper seçeneğiyle, yani 1.5 litrelik, turbo, 136 bg güç ve 220 Nm tork üreten motor ve 6 ileri Steptronic şanzıman kombinasyonuyla satılıyor. Fiyatlar 38.302 Euro’dan başlarken donanıma göre farklılık gösterebiliyor.

Clubman’da kapsamlı sürücü destek sistemleri arasında MINI Head-Up-Display, Park Asistanı, geri görüş kamerası, ilk frenleme fonksiyonuna sahip çarpışma ve yaya uyarısı özelliği, uzun huzme asistanı ve yol işareti algılama yer alıyor. Klima, USB arayüzüne ve AUX-IN soketine sahip radyo, Bluetooth telefon hands-free özelliği, otomatik yağmur sensörü ve elektrikli park freni araçta standart olarak sunuluyor. Opsiyonel olarak sunulan yenilikçi aydınlatma teknolojisi LED farlar ve stop lambalarıyla adaptif ışık dağıtımı ve LED sinyal ve sis lambalarını içeriyor. Modele özgü MINI Excitement Paketi, LED iç ve dış aydınlatmaların yanı sıra otomobilin kapısı açılırken ve kapatılırken sürücü tarafındaki dış aynadan zemine yansıtılan MINI logosu gibi özellikleri de içeriyor.

Yeni Clubman gelecek yıl Countryman çıkana kadar en büyük MINI modeli olarak satılacağı için omuzlarında ciddi bir yük ile piyasaya sunuldu. Ayrıca MINI’yi daha önce hiç yer almadığı premium kompakt segmentte temsil ediyor.

Yani BMW 1 Serisi, Audi A3 ve Mercedes A Sınıfı gibi modeller Clubman’in rakipleri arasında yer alıyor.
türkiye'de satış fiyatı 116 bin lira olan mini modeli.
Bir tanesini bile yolda göremeyeceğimiz Mini modeli. 116.000 TL'ye bunu satmaya utanmıyor musunuz?
Gelmis gecmis en konforlu MINI unvanini alabilir dedigim ve Bir de ALL4 halini bi kullanmayi istedigim model..
fiyat politikasına çok takılmamak gereken otomobil. keza aklı başında hiç bir otomobil artık 100.000 tl'nin altında değil.
Cenaze arabası olmaktan kurtulmuş, diğer bütün cooper serisinin en yakışıklısı haline gelmiştir. Yeni serilerin iç mekan harici dış tasarımını beğenmezken, clubman karizmatikliği ile gerçekten beni hayran bırakmıştır. Teşekkürler BMW.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri