'99 yapımı Angel Studios (şimdiki adıyla Rockstar San Diego) tarafından geliştirilmiş Microsoft Game Studios tarafindan pazarlanmis bir yarış simülatörü. Şimdi üniversite okuyan (hatta mezun bile olmuş) birçok gencin, çocukluğunda severek oynadığı, şu an bile Chicago şehrini ezbere bilmemizi sağlayan bir oyundur.

Grafik motorunun torununun torununun (...) torunu şuan Grand Theft Auto 5'e hayat vermektedir. (bkz: rockstar advanced game engine)

oyunda kullanılabilen araçlardan bazıları:
(bkz: ford mustang)
(bkz: ford mustang fastback)
(bkz: panoz roadster)
(bkz: panoz gtr1)
(bkz: city bus)
(bkz: vw beetle)
Bu başlık cidden açılmamış mı diye kontrol ettiğimde beni çok şaşırtmıştır .

Midtown madness denilince Hala zihnimde yayalara vurmaya çalışırken onların Süreyyaaak diye bağırışı gelir . Hemen duvar diplerine koşarlardı . Bir gün trafik kurallarına uyarak kullanırdım bir gün hiç kurala uymazdım .

Açılıp kapanan köprüden belki binlerce kez uçtum zıpladım bazen aşağı düştüm . Ancak bugün GTA 5 i bile yarım saatte sıkılıp kapatabiliyorken bu oyun acayip bir şeydi .

Şimdi Youtube dan açtım da o grafikler falan o zaman dehşet geliyordu . Karlı havada aracın kayarak durması falan efsaneydi .

Stadyuma giriş vardı . Favori aracım (bkz: Ford F150) idi .
/nodamage
/postal
Şehiriçinde otobüs- tır veya panoz esperante gtr kullanabildiğiniz müthiş oyun. İkincisinde Hummer ile bina tepesine falan tırmanılabiliyordu.
vay be ford f150 ile karda sürüşlerim aklıma geldi. Birde bunun 2.oyunu vardı onda da Londra ve San Francisco'da sürebiliyorduk
Sanırım ilk oynadığım "lan game" oyundu. İnternet cafeler de o zaman lan game olarak çok fazla oyun bulunmazdı. quake ve half-life gibi vurdu kırdı sevmeyen yarış tutkunu mini petrolheadlere göre en iyi alternatifti. 5 - 6 makina bağlanıp altın çalma denilen bir oyunun içerisine girerdik. Bir araba altın madalyona doğru ilerlerdi. Diğer araçlar onu yakalayıp çarptığında o araç altını düşürür ve altını alan yine kaçmaya devam ederdi. ilk oyundaki favorim cadillac eldorado olmuştu. Stabil hızlanması yüzünden başarılı seçimdi. İkinci oyunda london cab kullanılan bölümleri çok sevmiştim. Epey beceri gerektirirdi.
ikinci oyuna yapılan modlar sayesinde daha da güzelleşen seri. golden gate köprüsünde panozla son sürat giderken arabanın sekip havalanması, bütün yarışı mahvedebilecek bir etkendi. crash course bölümü de inanılmaz derecede güzel bir bölümdü. 3. oyunun sadece xbox'a çıkması da zaten ayrı bir saçmalık.
ikinci oyundaki favori aracım 68 mustang idi. yarın okulda matematik sınavı varsa da vardı yani amaaaaaannn
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri