Ülkemizde bol bol bulunabilen semi slick lastiktir.
İyi yanları: bir çok semi'den daha iyi tutunma sağlar, hemen ısınmaz kendini bırakmaz, havası pist koşullarında hemen artmaz hot lap atmak için fırsat verir.

Kötü yanları: yanakları çok yumuşak olduğundan dolayı aşınması fazladır, fiyatı da nankang ns2r'ın iki katıdır.

Sadece eğlenmek için piste çıkılıyorsa gerek yok ama süre de gelsin deniyorsa kullanılabilir.
Porsche gt3 ve 458 speciale oem lastiği:) Baya baya tutunuyor tavsiye edilir
Yanaklarının yumuşak olmasının sebebi tabii ki road legal yani, gündelik kullanıma uygun olmasındandır. Evet bir Advan a006t'ye göre daha çabuk aşınır ama karşılaştırmak pek doğru değildir. Advan yarış lastiğidir, bu ise gündelik bir lastik. Hem pist hem de yol için en iyi alternatif olduğunu söylemek lazım.
Tork canavarı bir önden çekerde pistte iş yapabilcek lastikmidir kendileri?

Bilenler burayı biraz aydınlatsın lütfen.
Zengin oyuncağıdır. Yaklaşık 3000tl'ye bitmesi için lastik mi alınır?
Hem pistte orta üstü hem yolda. Tanesi 225-40-18 için 600 TL civarı bu aralar. Çok da pahalı değil yolda da kullanılabilen semi slick türevi bir lastiğe göre. Lakin ömür biraz kısa ve yanaklar pist lastiğine göre biraz fazla yumuşak işte. Tercih edilebilir her zaman.
Bir çok supersport arabada standart olarak gelen lastiktir. Zamanında sıfır Bmw 1m almıştım onun da üstünde gelmişti. Demek ki bir çok lastiğin babası falan sayabiliriz kendisini.
Tam 'bitti bu' derken, bitmediğinizi farkettiğim değişik lastik.
Meğer içinde yeni açılan kanallar da varmış. İnanılmaz tutunur normal yol lastiğine göre.
Kullandıkça ve doğru havayı ayarladıkça artan tat adeta. Bitti derken bir rekor daha kırıyor. Yine bitti diyoruz, bu sefer hakikaten bitti ama belli mi olur belki yeniden kırar 3 mm kalan hamurla. Kırmasada sorun değil işini hem yolda hem pistte tam yapıyormuş meret, biraz iyi tanımak lazım karakterini sadece.
17 inch ebatta Nankang NS2R'den sadece 100 TL daha pahalıdır. 18 ve üzeri ebatlarda fiyatlar arayı açar. Sıcakken yanal kayma, şikan tarama gibi aşırı hareketleri pek sevmez, desen ufalanmaya başlar. Trofeo'lar gibi kambere duyarlıdır. Yol kullanımına uygundur, pistte de hızlıdır. Ancak çoğu yabancı forumda kullanıcılar 2 dakikalik pistlerde Trofeo'lardan 2-3 sn fark yediğini söylemektedir.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri