az yakıt tükettiricem, uzun ömürlü olacağım diye kasan başka da bir işe yaramayan lastiktir.
16 inch olanları yaklaşık 250tl'lik satış fiyatına sahiptir.
Sürtünme direnci düşük olduğundan dolayı uzun ömürlüdür, az yakıt tükettirir ama ne frenlemesi ne de yol tutuşu iyidir. 70 beygir bir fiat punto ile bile kalkışta panitaj çekebilirsiniz.
Lastiğin çöp olanıdır.
bunu alıp tasarruf edeceklere bir çift sözüm var; bir gün bir arabaya arkadan tıklarsınız o tasarruf edeceğiniz rakamın 10 katı cebinizden çıkar benden söylemesi.
Yerle teması ve gücü berbat olan modeldir. Sert çukurlarda bol bol da balonlanır
Geçen gün kullanma fırsatı bulduğum, hiç ama hiç beğenmediğim lastik. Bir kere sanki yola tutunmuyor, üstünde kayak yapıyor. Yani yol ile arasında sürtünme yokmuş gibi hissettiriyor. Bu şu demek; daha az yakıt, daha az yol tutuş.
en ucuz michelin lastiği. az yakıt tüketimini uzun fren mesafesine ve düşük yol tutuşuna borçludur. daha çok şehir içi kısa mesafelerde kullanılan b segmenti araçlara gider. fazla atraksiyona girmeden kullanılırsa hem sıkıntı yaratmaz hem de tatmin edici bir yakıt tasarrufu sağlar.

kar, kış, yağmurda vb. hava şartlarında zorlamazsanız, üzerine düşeni yapar. ıslak bir viraja ortalamanın üstünde bir hızla girerseniz, tabiki kaldırmaz. sonuçta yakıt tüketimi ile ön plana çıkan bir lastik, bir yerden ödün verecek. hem ayranım dökülmesin hem blabla olmaz.
en klasik desene sahip olan lastiktir. etrafta bolca görebilirsiniz.
Adından da anlaşılacağı üzere Michelin'in, araba az yaksın diye ürettiği lastik.

Gerçekten yakıt tüketimine pozitif anlamda etki etse de, performans bakımından çok kötüdür.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri