bilinenin aksine 2000'li yılların başındaki ferrari ile efsane olmamış, 90'lı yıllardaki müthiş sürüşü ile en iyi pilot ünvanını açık ara elde etmiş, formula 1 tarihinin en iyi pilotu.

çok hızlı williams ve mclaren takımlarına ve ayrton senna'ya karşı yavaş benettonu ile ortaya koyduğu mücadele ilk örnektir. schumacher'in ilk yıllarında senna, mansell, berger gibi şampiyon pilotların kendisinden rahatsız olmaları ve genç yaşta başardıklarını hazmedemeleri schumi'nin ne kadar büyük bir pilot olacağının da ilk sinyalleridir.

bu yılları takip eden sezonlarda ise schumi, 1991 sezonun sonunda başlanarak 1996 sezonun başlarına kadar takım arkadaşlarıyla birlikte çıktığı sıralamalardan bir tanesi hariç hepsini önde bitirmeyi başardı. o bir tane sıralama da şöyle gerçekleşti; 1995 spa sıralamalarında schumacher takım arkadaşı gibi kuru zeminde tur atamadığından dolayı geçilmiş. zaten sonraki gün zaten schumacher yağmur altındaki üstün pilotajını ve yeteneğini konuşturmuş, 15. sıradan yarışı kazanmıştır.

ilk tam sezonu 1992'den 2001 yılına kadar yapılan sıralamalarda schumacher takım arkadaşlarına tamı tamına 150-8 gibi bir üstünlük sağlamıştır. yani sanıldığı gibi schumacher ferrari'nin son dönemdeki üstüğünlüyle efsane olmadı.

ayrıca, ferrari'ye gelmeden 1995'te takım yöneticilerinin ona söylediği bir cümle tam olarak şöyle;
"ne kadar para istediğini söyle, yanında kimi istiyorsan getir,
ikinci pilotunu seç ve her şeyi bildiğin gibi yap, biz sadece şampiyonluğu kazanmak istiyoruz"

böyle de mükemmel bir pilot schumi. bu sözleri söyleyen takım ise formula 1'in en iyisi ferrari tarafından kendisine yöneltildi. bunun da üzerine konuşmak çok anlam ifade etmez.
tümünü gör
ilgili galeri