7 kez Dünya Şampiyonu olmuş olan 'efsane'.
1969 doğumlu olan bu abimiz Ayrton Senna ile birlikte gelmiş geçmiş en yetenekli pilot olarak görülmekte. 1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 yıllarında Formula 1'de şampiyonluklar yaşamıştır. Şu an kayak yaparken geçirdiği kaza sebebiyle komada. En son gelen haberler artık kurtulması için bir mucize gerektiği yönünde idi. 45 kiloya düşmüş, yürüyemiyor konuşamıyor ve çevresiyle de ilgilenmiyormuş.
Kazandığı milyon dolarlar ile çok güzel bir emeklilik yaşayacakken koma'ya girmiş olan efsane.
Ego'sundan dolayı bazen kızardım kendisine ama yenilmek gibi bir durumu asla kabul etmeyen yapısına da hayrandım. Sonuncu başladığı yarışta yaptıklarını hepimiz biliyoruz. 2.liği dahi kabul etmezdi. Artık belki de ölmesi kendisi için daha iyi olacaktır..
Alman pilot, oldukça hırslıdır. Emeklilik yıllarında rahat dursaydı kazandığı paralar ile iyi bir hayat geçirebilirdi ancak farklı atraksiyonlar deneyerek orasını burasını kırıp kazalar geçirmiştir. En son da komadadır.
Barichello ile birlikte Ferrari nin zirve zamanları unutulmaz
Hakkında bir basın açıklaması yapılmış olan efsane pilot.


--- spoiler ---
Alman Bunte dergisi Michael Schumacher ile ilgili özel haber yaptı, menajeri efsane pilotun sağlık durumuna ilişkin bilgileri paylaşmak zorunda kaldı. Uzun süredir sağlığıyla ilgili bilgi alınamayan Michael Schumacher ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Haftalık Alman dergisi Bunte, efsane Formula 1 pilotu ile ilgili özel bir habere imza attı ve flaş bir iddia ortaya koydu, "Christmas mucizesi" yakıştırmasını yaptı. Buna göre Michael Schumacher tedavisinde ilerleme gösterdi ve yürüyebilecek. Dergi Alman eski pilotun sağlığıyla ilgili son bilginin, Schumacher'in yakın çevresinden elde edildiğini belirtti. Schumacher'in çok zayıf olduğunu aktaran kaynaklar aynı zamanda, terapistlerin yardımıyla bir kaç adım atarak yürüdüğü ve kolunu kaldırdığı iddiasında da bulundu. 46 yaşındaki eski pilot iki yıl önce geçirdiği kayak kazasının ardından girdiği komada yaşam mücadelesi vermiş, bir süredir ise bitkisel hayatta yaşamını devam ettiriyordu. İsviçre'deki villasında bir grup doktor ve terapist ile tedavisine devam ediliyordu. İDDİALAR YALANLANDI! Efsane pilotla ilgili hiç bir açıklama yapmamayı uygun bulan ve tüm gelişmeleri basından kaçırdığı bilinen menajeri Sabine Kehm, bu heyecan yaratan haberin ardından suskunluğunu bozdu. Schumacher'in terapistlerin yardımıyla yürüdüğü ve kolunu kaldırdığı iddiasını yalanlayan Kehm, "Ne yazık ki derginin bu haberinden sonra Schumacher'in sağlık durumuyla ilgili bilgi paylaşmak ve açıklama yapmak zorunda kaldım. Bunlar sorumsuzluk çünkü sağlık durumuyla ilgili gizlilik Schumi için çok önemli. Konuyla ilgili insanların boş yere umutlanmasına neden oluyorlar" dedi.
--- spoiler ---
Komadan çıkıp çıkmadığı, yürüyüp yürümediği yılan hikayesine dönen efsane.
Öldü mü kaldı mı bilinmeyen pilot. Neden sır gibi saklanıyor anlamış değilim.
ferrari eski başkanı luca di montezemolo'nun, ne yazık ki hakkında "haberler iyi değil" şeklinde açıklama yaptığı alman efsane.

biraz saçma sapan bir açıklama olsa da alman pilotun durumu hakkında azıcık da olsa bir bilgi sahibi olduk.
--- spoiler ---
"haberlerim var, ancak ne yazık ki bunlar iyi haberler değil. hayat çok garip. muhteşem bir pilottu ve ferrari ile yalnızca 1999 yılında büyük bir kaza yapmıştı."
--- spoiler ---
tedavi masraflarının 20 milyon doları aşmış olduğu söylenen efsane pilot. üç yıldır özel tedavi görüyor ve sponsorlar kaçmış. tüm harcamalar aile üzerine kalmış. malikaneler satışa filan çıkarılmış.

bunu yargılamak tabiki bizim haddimize değil ancak bu kadar zorla yaşatılmaya çalışması onun için de zor olmalı. bu kadar bakım ve ilgi ile ölüm döşeğindeki herkes hayatta tutulabilir. haftalık 250 bin dolar tutuyormuş masraflar. efsanenin ne hissettiğini de bilemiyoruz ki. ne diyelim allah çektirmesin, hayırlı ve acısız bir nihayet nasip etsin.
komadan çıksa bile ne olacağı meçhul pilot. o kadar sene yattıktan sonra tam anlamıyla sağlığına kavuşabilmesi zor gözüküyor. kendi inisiyatifinde olsaydı, bu günleri görmek istemezdi gibime geliyor benim de.
oğlu mick'in de formula 4 kategorisinden olaya dahil olduğu ölüm döşeğindeki pilot. babası komada olabilir ama hayat devam ediyor sonuçta. eleman henüz 16 yaşındaymış ve şu ana kadar sadece bir tane birinciliği var. babasıyla aynı genleri taşıdığına göre yakın zamanda onunda da adını sıkça duymaya başlayacağımızı hissedebiliyorum.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri