Fiat 124'un, Birsuru odul toplayip gelmis gecmis en iyi jenerasyon olan miata 4. Jenerasyonu karsisinda nasil bir is cikaracagini kimsenin merak etmemesi. Bugune kadar hic bunu merak eden goremedim. Yabanci youtube kanallarinda 124 testleri doluyken burada hic ilgi gosteren de goremedim. Zannimca en iyi kapismalardan biri olacak hatta otomobil dergileri bu ikisinin karsilastirmasi icin kucuk bir ek dergi bile hazirlayabilirler. Merakla bekliyoruz.
Türkiye'de bu karşılaştırmanın gecikmesinin nedeni araçların ülkeye girişinin gecikmesi olabilir. 2015de paralarını ödeyenler dahi 2016'da anca araçlarını teslim alabildiler. Fiat cephesi ise daha ülkeye aracı sokabilmiş değil. Anca yılbaşında. İşler o zaman kızışır ama türkiyedeki dergilerden de aman aman bir karşılaştırma beklenmez. He illa bir dergi yazarına inanmak istiyorsanız Burak Ertem doğru bir tercih olacaktır.
yanlı yazılar olduğu müddetçe hiç bir zaman merak etmeyeceğim karşılaştırma. bıktırdılar artık.
mazda miataya yüklenmez, zaten olmak istedikleri yerdeler. fiat ise tehlikeli, hırslı, abarth ile 124 ü sürekli beraber telaffuz etmeleri hiç hayra alamet değil :)
Turbo, 140 bg'lik motoruyla 124 Spider'ın biraz öne çıkacağını düşündüğüm karşılaştırmadır. Ama tabii işin formulünü bulan da Mazda'dır, bunu da unutmamak lazım.
bunlar da ilginizi çekebilir