1924'te ingiltere'de kurulan spor araba üreticisi. açılımı morris garages. genellikle iki kapılı, ufak ebatlı, basit ama şık tasarımıyla göz alan performansa dayalı araç yaparlar. ülkemizde marka bilinirliği düşük ve şüpheyle yaklaşılırken, 2006'da çinli nanjing automobile group tarafından satın alınarak ismi nac mg'ye olarak evrilmiş ve giderek popülaritesini kaybetmiştir.
MGB, MGF gibi harika roadster'lar üretmiş İngiliz üreticidir. Bir ara BMW ile ortak otomobil üretirlerdi ve bu dönemde Almanların 4.4 lt'lik V8 motorunu kullanıp çılgın makineler çıkarttılar piyasaya. MG XPower SV bunlardan biridir mesela. Severiz kendilerini MG TF, 160 bg güç üretir, ortadan motorludur, dengelidir, keyiflidir.
Keyifli ve hisli otomobiller üretmiş olan İngiliz firma.
Artık ortalarda pek gözükmese de zamanında başardıkları ile çok geniş bir hayran kitlesi elde etmişlerdir.
En sevdiğim markalardan biridir. Tarihsel mirası oldukça değerlidir. Gel gelelim, Çinlilerin eline düştükten sonra Kia bozması otomobilleri sadece İngiltere ve Çin'de satarak kendi ayağına kurşun sıkan bir politika izlemektedirler. Yoksa ellerindeki miras ile MINI Superleggera tarzında bir otomobil piyasaya sürerek yine eski günlerine dönebilme potansiyeline sahipler ama yazık edecekler gibi duruyor bu güzelim markaya. Umarım eski günlerine dönerler
Son modellerini görünce "Yılların Mg'sinin düştüğü hale bak" dedirten, Çinliler tarafından katledilmiş (bana göre) otomobil markası.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri