Metrobüste yolculuk ederken, birkaç kişiyle akraba olmuş şekilde, bıyıklı bi amcanın eli elinize değerken, üst üste çıkmış insanlar arasında, arabasında tek başına serin serin klimasını açmış giden kişileri, kedinin ciğere baktığı gibi izlemek eylemi. Fakat trafik sıkışıkken yerlerinde durdukları zaman bu durum tersine döner. Arabanızda metrobüsü izlersiniz vızır vızır geçer yanınızdan. Konfor mu zaman mı seçmeniz gereken şey.
metrobüs boş ise inanılmaz eğlenceli olan eylem. hem havadar bir ortamdasınız, hem şoförünüz var, hem de trafiğe girmiyorsunuz. bunun birde ucuz olması durumu olmalıydı ancak, az yakıt tüketen dizel bir otomobil metrobüsten daha ucuza geliyor. (bkz: swh)
o sıkışıklıkta yapılacak başka bir eylem olmadığından olağan hareket.
işe giderken zaman, işten dönerken konfor dediğim mevzu. her ne kadar insanlarla akraba da olsan gideceğin yere zırt diye varıyorsun metrobüsle. fakat dönerken çekilmiyor işte. zaten kafa bi dünya olmuş ofiste, insan dönerken müziğini açıp götünü yaymak istiyor haliyle. tabii otomatik vitesse araba. aksi halde yine işkenceye dönüyor.
bunlar da ilginizi çekebilir