Borusan'da çalışan arkadaşımdan duyduğum mevzu. Türkiye'de Mercedes satışlarda Bmw'yi yakalamış. Zaten dünya genelinden bakacak olursak geçmek üzerelerdi, şu an büyük ihtimalle geçmişlerdir. Bence çok da normal, yıllardır aynı dashboard'u kullanıp, bmw 4.18i gibi bitik arabalar üretirsen sonunda olacağı bu.
Yakalasa ne olacak ki ? Geçse ne olacak ki :) Ayrıca Mercedes'in ürün yelpazesi daha geniş . Mercedes Vito , Mercedes Citan vs vs Bmw 4.18 i bitik ise o zaman MErcedes E serisinden başlar diyorum ve arttırıyorum :) . Bmw , Bmw'dir . Mercedes, MErcedes'tir .
Bmw'nin 3 silindirli motoruna tepkiler çok büyük, yurt dışında da dalga konusu oldular. Ama aslında firmalar en büyük kar'ı nasıl ederizin peşinde olduklarından dolayı çok da önemli değil. 3 silindirli motorun maliyetleri düşük ve firmaya kar sağlıyor. mercedes'in bursa'dan motor alması gibi bu da bir hamle. Benim tek eleştirim o yıllardır değişmeyen konsola, Bmw'nin artık bir değişikliğe gitmesi şart.
yıl sonu kampanyaları ile bmw'nin tekrar üstünlüğü yakaladığı ex-durum.
Mercedes A ve Cla modellerinin (her ne kadar Mercedes'e tezat önden çekişli olsalarda) genişlettiği ürün yelpazesi ile beklenen durum.
Her ikisinin de hitap ettiği kesim apayrıdır. Mercedes kamyon ve otobüs ve ticarı sınıfta da araç üretirken, bmw'de de motosiklet vardır.
Almanya'da da aynı olan durum. Bmw eskimiş olan iç kabin görüntüsü ve hep aynı arabalar üretmesi ile geride kaldı. Ama elektrik konusuna yatırım yaptıkları için bu durum çok uzun sürmeyecektir.
mercedes'in agusta hisselerini almasıyla motosiklet açığını da kapayacağı yarış.
bmw nin motosikletlerini bildikten sonra arabasına yaklaşmayacağım durumdur. 90 bin TL ciğe sattıkları motoru 15 binde bir yağ değişim periyodu var bakım maliyeti düşük diye satarken 10 bin km de bir subab ayarı yapmanız için servise gitmeniz gerektiğinden hiç bahsetmiyorlar. stop ampülü patlayınca abs arızası verip komple elektrik sistemini keserek sizi yolda bırakabilir. dynamic esa dedikleri amortisörleri birden bire kaskatı kesilip sizi yolda amortisörsüz bırakabilir. abs fren sistemi sebepsiz yere ön tekerde çalışmayı bırakıp lowside ile sizi yere yapıştırabilir. adventure diye satılan seyahat motoru benzin oktanını beğenmediği için yine çalışmak istemeyebilir, acaba afrikayı geçerken shell'i bp'yi nereden bulacağız sorması ayıp. bu saydıklarım 3 şahıslardan duyma değil, birebir bu sorunları bir motosiklete servet verip yaşayan dostlarımdan duyduklarım ve gördüklerimdir.

üst segment arabaları çok iyidir bilmiyorum, oraya yorum yapacak tecrübem de bilgim de yok ama Türkiye'de borusan ithalatını yaptığı sürece bmw'yi asla tercih etmeyeceğim. fuarda bile bmw standında 3 kasanın kapısını kilitleyip bizi bindirmedikleri oldu, arka stantta bulunan mercedesin Türkiye satış müdürü, bizim bunu alacak gücümüz yok sadece bakıyoruz dememize rağmen tam 25 dakika boyunca ML AMG suv modelini bize tanıtmış ve anlatmıştır. Türkiye'de orta konsola full hd led tv koysalar bile benim için bmw alınacak otomobil değildir.
Şahsımı ilgilendirmeyen mevzu. Bunu da niye yazdıysam
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri