samsung ile mercedes'in ortak çalışmasıdır. olay dijital bir otomobil anahtarı üretmek aslında, galaxy telefonlar ile kapılar açılabilecek ve motor çalıştırılabilecekmiş.

kapı koluna yaklaştırılan telefon kapıların açılmasına izin verecekmiş. benim anlamadığım durum şu; ya telefon çalınırsa?
Watch Dogs oyunu gerçek oluyor dedirten olay.
gereksiz ve zevksiz bir hadisedir elimi oraya kadar götürdükten sonra kapıyı da açarım motoru da çalıştırırım.
bıkmadınız şu akıllı telefonlarla araçları senkronize etmeye. hiç uğraşmayın direk telefonlara binip gidelim zaten ebatları da büyüyor sürekli
sadece kapıyı açmak ve motoru çalıştırmakla kalmayıp aracın başka birisiyle paylaşılabilinmesine imkan sağlayan projelerde mevcut. (bkz: www.media.volvocars.com/us/en-us/media/videos/175506/phone-as-key-b-roll-graded">www.media.volvocars.com/us/en-us/media/videos/175506/phone-as-key-b-roll-graded)
hoşuma gitmeyen gelişme. gereksiz buluyorum, akıllı telefonları da tehlikeli buluyorum.
Aracın otomatik pilot ile park işlevini yine bu akıllı telefon üzerinden yapabileceğiniz, herhangi bi kayıp vs durumunda olsanız bile ayrıca bir anahtarınızın bulunduğu sistemdir. Bunun dışında telefon üzerinden aracınızla ilgili tüm bilgilere ulaşabiliyorsunuz, depodaki benzin miktarı, lastik basınçları, uzaktan klima kontrolü gibi gündelik kolaylıklar sağlayan bir uygulama olacak.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri