mercedes'in gövde gösterisi yapmak amacıyla yapmış olduğu testtir. Otomobil dinamometre üzerinde hiç stop etmeden 1 milyon kilometre yol yapıyor ve en sonunda durdurulup motor içi açılıp kontrol ediliyor.
1 milyon kilometreden sonra bile motorun neredeyse tertemiz çıktığını gördüğümüz dayanıklılık testidir.
w124 kasası bir e200 modelinin hali hazırda bir milyon kilometreyi devirdiğini canlı gözlerimle gördüğüm markanın reklam çalışması. amcamda vardı bundan. gezmeyi çok sever, hemen hemen her seyahatine arabasıyla gider. yurtdışı, yurtiçi farketmez yani. birkaç sene önce bir milyon kutlaması yapmıştı. yani adamlar yapıyor aslında, sadece reklam değil.
Eğer videoda görüldüğü gibi saatte sabit 65 km/h hızla yapıldıysa, tamamlanması 641 gün süren testtir. Evet üşenmedim hesapladım.
Zaten bunlardan iyisini tanrı yapar. Doğru önerme.

(bkz: Bundan daha iyisini tanrı yapar)
Dedem ne boş adamlar var diyeceğim adamların işi bu, ne saçma iş diyeceğim kimsenin cesaret edemediğini yapmışlar. Helal olsun.
Eskiden işlerini hiç bir şekilde şansa bırakmayan mercedes'in başarılı reklam operasyonu. Eminim ki artık bu tarz testleri eskisi kadar sık yapmıyorlardır.
Yapıldığı koşullara bakılırsa aslında yapılması çokta zor olmayan hadisedir.Bir çeşit masturbasyon diyebiliriz.
hayat koşullarında milyon km deviren mercedeslere lafım yok tabi.
dinamometre üzerinde belki mümkün de, yolda çamurda tozda nasıl oluyor acaba.
Life cycle veya calisma ömür dersek sabit devir yapiyorsa bunu cogu otomotiv firmasi yapabilir . Motorlara belirli bir devir omru biciliyor ama bu 1 milyon km yi sehir icinde yapiyorsan saygi hak etmeye baslarsin . Zaten burada soz konusu Mercedes heralde laf atacak halimiz yok adamlar 1 numaraya oynuyor bir sey dersek taş oluruz taş . Bana mercedes reklamindan cok Mobil 1 reklami gibi geldi
bunlar da ilginizi çekebilir