Mercedes A serisi baz alinarak yapilan ve basina SUVlara koyulan GL uzantisinin gelmesine ragmen steroidli bi hatch gibi gozukmekten oteye gidemeyen araba. Arka koltuk desen basin tavana degiyor. Gorus acilari cok kisitli. Bu arabayi cevremde tercih edenlerin hepsi bayan arkadaslarim ve genellikle tercih sebepleri cok pahali olmayan "yerden yuksek bir arac" olmasi. Bu kriterleri karsilayan ayni segmentteki en iyi arac X1dir. Gerci ayni segmentte direk rakip sayilmazlar cunku asil rakibi mini SUV lar degil V40 Cross Country gibi araclardir. Bu aracin bu kadar satmasina sasiriyorum. Sahip olan arkadaslar varsa aydinlatabilirler.
yeterli bütçesi olmayan, mercedes ve jip bağımlısı tiplerin aldığı otomobildir bu. bir amacı yoktur, tek olayı yerden 1-2 cm daha yukarıda konumlanmasıdır, o kadar.
Bize saçma olabilir başkasına güzel gelebilir bunlar göreceli şeyler, GLA'yı ben tasarımından veya bulunduğu banada garip gelen sınıfından dolayı değil kötü işçilik ve düşük malzeme kalitesinden dolayı eleştiririm ki böyle yapılmalı bir yerde.

Şimdi diyoruz ya bir amacı yok bu aracın diye mesela yeni araç alma arifesinde olan babamdan örnek vereyim, babam çoğu babanın aksine sedan sevdalısı veya hafif ticari meraklısı değildir hatchback sever sportif araç sever aynı zamanda kendisi sporcu, maraton koşar, yüzer haliyle ilerleyen yaşıyla beraber ve yoğun antrenman temposu yüzünden dizlerinde ağrılar oluyor ve şuanki aracına binerken eğilmek zorunda olduğu için bazen zorluk yaşıyor. O yüzden ister istemez rahat inip binmesi için biraz daha yüksek araçlara bakmak zorunda kalıyor, x3, q3, x5 gibi modeller büyük geliyor mecbur bu sınıfa yöneliyor tabi o kalitesizliği ile GLA olmaz orası ayrı.

Öte yandan kadınlar içinde makul bu araçlar hem küçük hem yerden yüksek mesela çocuklu bir kadın için iyi neden çünkü çocuğu arabadan alırken eğilmeden alabilir beli ağrımaz bilmem ne. Kısacası bize saçma efendiler alanlara değil, bu göreceli bir durumdur.
Ne alaka saçma bir araba olması. Belli bir pazarı var ve hitap ediyor. Bmw'nin 1,3,5 dışındaki modellerine başlık açalım saçma olmasıyla alakalı. Hele ki torun torba tüm ürün gamını gereksiz arabalarla dolduran bmwye baya açılacak başlık var. Örnek; gt modelleri
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri