mercedes tarafından mantıklı bir fiyat politikasıyla türkiye’de satışa sunulan, mercedes a serisi''nin yerden yüksek olan crossover’ı.

gla 200 modelinin başlangıç fiyatı 136.400 tl’dir. bmw x1’le kıyas edildiğinde çok daha mantıklı bir tercih gibi gözüküyor.

bu arada gla 45 amg versiyonu zevklidir, 'aile arabası aldım aşkım' deyip herkese zulüm olabilirsiniz.

Süspansiyon geometrisi güzeldir, konfor-performans eğrisini güzel oturtmuştur.
amg paket olanının farklı bir yırtıcılığı vardır, hele bir de gla45 olursa tadından yenmeyecek makinadır.
Amg'leri hoşuma giden Mercedes modeli.
Ancak, sonuçta yerden yüksek A serisi olduğu için o paraları vermezdim.
renault clio ile renault captur arasındaki ilişkinin benzerini mercedes a serisi ile yaşadığını düşündüğüm mercedes'in suv olarak tanımladığı otomobil. bence inanılmaz şık bir araba.

hem güvenli, hem de agresif bir havası var. iyice araştırmak istiyorum, bir de güzel bir kampanyaya denk gelirsem bmw yönünde olan tercihimi mercedes'e kaydırabilirim.
mercedes a serisinde olduğu gibi yine dizellerde renault motoru kullanıp kullanılmadığını merak ettiğim crossover.

beyaz rengi çok az arabaya yakıştıran birisi olarak, bu arabada beyazın efsane durduğunu düşünüyorum. tabii aslında mengerler'e gidip showroom'daki tüm renk opsiyonlarına bakmak lazım.
genel olarak beğenilen ancak bana göre mercedes'in son yıllardaki çok iyi dizaynlarının yanında silik kalan bir seri gla serisi.

bir kere bir suv için yere gereğinden fazla yakın ve önden çekişli olması da eksi yönlerinden biri. ama tabii aslında bu arada bir suv değil station.

kalitesine göre fiyatı ise oldukça makul. beklenti bir suv değil de kaliteli bir aile arabası almaksa ve bütçeniz de uygunsa, mercedes gla serisi doğru bir tercih olacaktır.
Ne oldugunu cozemedigim bir aractir . Tamam pazarlama olaylari ek gelir falan bunlari gecersek ya A180 degil Suv degil sen nesin breee demek geciyor her gordugumde .
rakip olarak görüldüğü diğer araçlara nazaran çok daha atik duran arabam. benim için yakıt açısından da oldukça tatmin edici şu ana kadar.

artıları/eksileri işe şekilde:

- uzun ve akışkan bir yolda 4.9 lt / 100 km gibi bir veri yakaladım benzinli olanıyla. dizel motorların daha az yakacağı kesin.

- süspansiyon sistemioldukça iyi.

- sürüşü inanılmaz keyifli. yeterince kendimi ifade edememiş olabilirim, düzelteyim: i-na-nıl-maz keyifli.

- koltukları fazla rahat. hatta geçen akşam park ettikten sonra bir 10 dakika içerisinde oturup telefonla falan oynadım. o kadar keyifli diyebilirim.

- tavanı bana biraz alçak geldi, 1.80 olduğum için çok da dert değil ama 1.95'lik azmanlar ne yapar bilemiyorum. showroom'da bir deneseler iyi olur bence.

- arka koltuklardaki diz mesafesi biraz kısa sanırım, binenler biraz dar buldular ama bence çok da takılınacak bir nokta değil.

özet olarak ich liebe dich mercedes gla serisi demek istiyorum sayın seyirciler.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri