Mercedes'in Suv modelleri arasında belki de an baba otomobildir.
1979 yılından beri üretilmekte olan otomobilin olayı köşeli yapısıdır. Satış fiyatları ise birazcık pahalıdır.
Her yere tırmanır, duvara bile çıkar. İnanılmaz yakışıklı, herkesin hayali.
Ülkemizde Bebek'de magazine yakalanan ünlü aracı olarak nam salmıştır. Nostaljik tasarımı,heybeti ve fiyatıyla can yakar. Birde 5.5 litrelik Amg versiyonu vardır ki para sorun değilse piyasadaki en keyifli en tarz sahibi suvlardan birine sahip olunabilir.
Sanırım şimdiye kadar en beğendiğim Suv modelidir.
Köşeli oluşuna ayrı hayranım, her ne kadar aerodinami katili olsa da.
Bir benzeri de jeep rubicon'dur.
Süslü tasarımı oldukça dikkat çeker.
Arazide kesinlikle göründüğü gibi değildir. Çoğu zaman Rubicondan bile geri kalır.
Asfaltta da muhteşem değildir. Hızlanması beklenilenden iyidir (G350 cdi) fakat viraj dönme konusunda özürlüdür. Fiyatı da olması gerekenin çok üzerindendir.

Alınabilir olmasının tek nedeni ise klasik otomobil hissini en az arıza çıkaran araçlardan birinde yaşatıyor olması ve bu konuda kesinlikle rakipsiz.( Suv segmentinde)
G-Power firmasının üzerinde modifiye yaptığı model. G63 amg modelinin 571 beygirlik gücünü 645 beygire çıkarmışlar.
İlk üretildiği günden itibaren kasası değişmeyen Mercedes SUV modelidir. Teknik özellik ve aerodinamik olarak abartıldığını düşünüyorum. Tüm dünyada off road trial yarışları dahil doğru düzgün hiç bir müsabakada alt yapı olarak kullanıldığın cok fazla görmedim.
Bunu alan ensesi kalin abilerin arazi performansini falan dert edicegini dusunmuyorum. Etiler bebek taraflarindada arazi falan yok bildigim kadariyla eger sizin bildiginiz bi yer varsa benide aydinlatin
sevmesem de üretilmesinden dolayı takdir ettiğim araç modeli.her markanın böyle bir efsane model yaşatması lazım bence
Hayallerimde olan araçtır kendisi.Tasarımında eskiye olan bağıyla birlikte günümüz teknolojisinin tümüne sahip oluşuyla,motorlarının yıldan yıla yenilenmesiyle performans/tüketim arasındaki denge kabul edilebilir oluşuyla güzel bir araçtır.Bu araçta en sevdiğim özellik ise standart olarak üç ayrı diferansiyel kilidini sunulması ve bu üç kilidin aynı anda kullanılabilmesidir ki bu özellik sınıfındaki "neredeyse" hiç bir SUV de yoktur.Ayrıca çok amaçlı olarak kullanılması durumunda hiç de abes görülmeyeceğini düşünmekteyim; Off-Road'a,yaylaya veya şehrin en lüks restoranına yemeğe gitseniz dahi ortama rahatlıkla uyum sağlayabilecektir.
Etiler ve bebek belediyesinin dağıttığı arabadır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri