yeni kasası w213'ün sızan fotoğraflarıyla beraber tüm karakteristiğini kaybettiğini gördüğümüz mercedes'in üst orta sınıf modeli.

bir zamanlar 10 km öteden tanıyabildiğimiz o araç, s ve c serilerinin arasındaki ortanca kardeş gibi olmuş. çizgileri ve iç dizaynıyla s serisinden kendisini ayıran sadece ebatları kalmış. nokta farklılar dışında hiçbir fark yok. s serisinde bulunan tüm aksesuarlar bu araç için de bir opsiyon. yeni c serisinin s serisinin sportif ve küçük kardeşi olarak tanımlarken, yeni e serisini de c serisinin içine hafif lüks katılmış hali olarak piyasaya sürülmesi herkesi hayal kırıklığına uğrattı.

üst orta sınıfı temsilen 2.0 turbocharged, 2.0 turbo diesel, 2.5 hybrid ve amg'nin desteğiyle 4.0 twin-turbo v8 motorları ile ilk etapta arz-ı endam edecek. özellikle 2.0 turbo diesel 195 ps'lik motoru en çok satılacak modeli olabilir. zira 3.9 l / 100 km gibi bir yakıt tüketimi söz konusu.

11 ocak'ta detroit'teki otomobil fuarında galası yapılacak. bakalım bu bir haftada yağacak eleştiriler sonrası almanların fuarda yüzü gülebilecek mi?
tümünü gör
ilgili galeri