Mercedes-Benz CLK- Class w209, 2002 / 2009 yılları arasında üretilmiş orta ölçekli lüks arkadan itişli coupe ve convertible kasa tipleri olan bir sınıftır. Başlıca modeller arasında CLK200 Kompressor, CLK240, CLK320 , CLK500 ve CLK55 AMG bulunmaktadır. Haziran 2007 yılında Mercedes-Benz sınırlı sayıda Mercedes-Benz AMG Black Series CLK63 modelini lanse etmiştir. Bu modelde Mercedes in efsanevi 6.2 litrelik V8 i, 6800 d/d da 507 hp güç üreten motoru ve Mercedes AMG tarafından modifiye edilmiş SPEEDSHIFT 7G - Tronic 7 vitesli otomatik şanzıman kullanılarak performans olarak zirve yapılmıştır. Selefi 1997 / 2001 yılları arasında üretilen w208 kasa kodlu ilk CLK serisidir, 2010 yılında yerini w207 kodlu E-coupe kasa tipine bırakmıştır. Mercedes tarafından CLK kasa kodlaması artık kullanılmamaktadır.

Benim de full+full bir modeline sahip olduğum, 8 yöne hareketli hafızalı koltukları, koltuk ısıtması ve soğutmasından Bose ses sistemine, kusursuz konforundan zamanının ötesinde kalite ve detay işçiliği ile üretildiği dönemde D ve E segmenti arası lüks coupe de tam dengi sayılmasa da BMW 3 serisinin kalite, konfor ve sağlamlık olarak çok önünde yer almış ve Türkiye de 2. elde tutulan sevilen ve aranılan bir Mercedes modelidir.

Mercedes CLK 200 Kompressor on Instagram
mercedes'in adına yakışan arabalarından bir tanesidir.
Malzeme kalitesi olsun, yürüyendeki parçalar olsun hepsi ayrı ayrı kalitelidir.
Yakıt olarak biraz fazla yakıt tüketimleri vardır ama kullanıcıları bunu pek dert etmezler.
Bir üstteki entry zaten diğer detayları fazlasıyla vermiştir.
Ön kısmının tasarımı asla eskimeyecek olan otomobil. Ne zaman görsem döner bir incelerim. Kabinin malzeme kalitesi için bir şey demeye gerek yok her şey açıklanmış.
Rafine ve coupe bir otomobil için oldukça konforlu bir araç. Kalitesi ve duruşuyla 30 yaş üstü bireyler için tam. Genç arabası için W212 Coupeler daha uygun. Türkiye'de genelde 200K modeli mevcuttur, buram buram hız arabası değildir, koltuğa sizi yapıştırmaz. Ama kullandıkça motorun yeterli olduğunu görürsünüz. Ayrıca LPG ile düşünenler için de uygun bir araçtır. Bu motor LPG dünyasında oldukça popülerdir.
Hız isteyenler arkadaşlar ise 320 serisinden sonrasına bakabilirler. Genellikle 320 serisinden sonrası makyajsız kasalarıdır, 200Klara göre daha opsiyonlu araçlardır. Her modeli yüz güldürür, bence W209 kasanın makyajlı modeli en güzelidir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri