122.000tl'den başlayan fiyatlarla satılmakta olan otomobil.
Eksileri ile başlayayım: Araba inanılmaz sert, süspansiyon sistemi hiç ama hiç konfora göre dizayn edilmemiş. Hele bir de Amg paket alırsanız bittiniz demektir, bu sertlikten dolayı başlayan trim sesleri de cabası. Arka baş mesafesi dizayndan dolayı çok sıkıntılı, 1.80 üstü biri kolay oturamıyor. Bir de o meşhur mercedes'in kullandığı bilgi ekranı var eksi olarak sayılacak.

Artıları ise: Çok güzel görünüyor, hemen hemen her görenin beğendiği bir tasarıma sahip. Frenleri güzel. Başka bir şey bulamadım. 0.23'lük hava direncini unutmayayım, gerçekten çok başarılı bir değer.

Tasarımı sınıfında en iyisidir (zevk meselesi tabii). Ama Mercedes'in fiyatı düşük tutmak için rwd'den vazgeçmesi büyük bir eksi.
Tasarımı gerçekten iyidir. Aerodinamik açıdan da sınıfında en iyilerden biridir. Ki zaten 156 hp gibi az sayılabilecek bir güç ile 230-240 km/s lere rahat ulaşabilmesini de buna borçludur.

Ancak gücü yere önden aktarması ile hayal kırıklığıdır. Bu tasarım ve şasi ile arkadan çekişli bir sistem görmek isterdik. O zaman işte küçük boyutlu-hafif -güzel tasarımlı bir ''gerçek'' mercedes diyebilirdik cla'ya.
Anladığım kadarıyla mercedes bu araç ile arabadan anlamayan- tasarımı ve önündeki amblemi için araç alan kitleyi hedef almış. Ama dediğim gibi aynı araç arkadan çekiş olsun ve buna yakın güç ve performans değerleri sunsun. Düşünmeden ben de alırım. Ancak şu anki fiyatıyla c serisi almak çok daha mantıklı bir hareket olacaktır.
bu otomobilin önden çeker olmasına karar veren şahısa mükemmel küfürler etmemi sağlayan güzellikte otomobil.
makyajlı halinin fotoğraflarını bir hayli beğendiğim mercedes'tir.

foto - 1
foto - 2
foto - 3
foto - 4
foto - 5
foto - 6
Makyajlanan yeni CLA'nın, 2017 yılında satışa sunulması bekleniyor, önde yenilenen elmas tasarımlı ön panjur yine elden geçirilmiş led gündüz farları ile daha keskin görünümünü koruyan modelin arka kısmında ise egzoz çıkışları daha da yuvarlatılmış ve arka farlar da yenilenmiş. İç tasarımda ise altı düzleştirilmiş yeni direksiyon, yeni bilgi eğlence sistemi ekranı (hala tablet ekrandan kurtulmamışlar ) gibi değişiklikler olmuş.
Motor seçeneklerinde Türkiye için henüz net bilgiler olmasa da güncel kasayla aynı motorlar gelecek gibi görünüyor.
Aracı bir süre kullandım arkadaşlar on board tasarımı beni hiç memnun etmedi koldan vitesli olması kendimi yenibosna hattında maguris kullanıyor gibi hissetmeme neden oldu.Sürüş pozisyonu hoşuma gitmedi açıkçası.1.6 156 ps motor yeterli.Arka koltukları unutun bi zahmet 1.75 adam rahat oturamıyor.Yeni çoluk çocuk sahibi olmuş aileler belki düşünebilir.
consumer reports verilerine göre giriş seviyesindeki cla200 modeli sınıfının en kötü arabalarından biri. lüks sınıfı için oldukça yetersiz olduğu savunulmuş.
yanlışım varsa düzeltin ama her yiğidin bir yoğurt yiyişi varken, mercedes neden böyle bir araba üretti, hala anlamadım. mesele genç arabasıysa a serisi var zaten. mercedes kaliteyi, lüksü, sağlamlığı, ışıklardan yanlayarak kalkmaktan ziyade 100'den sonra açılmayı temsil eden markadır. ve herşeyden öte, cla serisi kesinlikle mercedes konforu sunmuyor. yani bilemiyorum, w210,211 lerin verdiği keyiften sonra bu ara ne kadar mercedes'tir ?
Taşıdığı yıldızın hakkını veremeyen Mercedes modeli.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri