mercedes-benz türk'ün, türkiye futbol federasyonu sponsorluğunun 20’nci yılına özel olarak türkiye'ye getirdiği modeldir.

mercedes-benz tarafından ilk olarak 2013 yılında piyasaya sunulan dört kapılı coupe tasarımı otomobilin score edition donanım paketi tükiye pazarına sunuldu. sınırlı sayıda üretilen otomobilin iç mekanında bolca turuncu detay var. emniyet kemerleri, deri kaplı ön konsol, mercedes-benz yazılı paspaslar, kapı kol dayanakları ve siyah deri ve siyah mikrofiber kumaşlı spor koltuklarda yer alan turuncu dikişler ve süslemeler kabinin havasını çok değiştirmiş.

bu güzelim otomobilin bir sürü versiyonundansa sadece 156 hp güç üreten 1.6 litrelik benzinli motorlusunu ülkemize getiriyor mercedes. fiyatı ise 150.900 tl. (yanistandart amg versiyondan 2.200 tl daha pahalı)
Güzel bir düşünceye ama uygulamada eksikliklere sahip otomobil. Bir kere detaylar çok sade, neredeyse hiç belli olmuyor. İkinci olarak türkiye pazarı için ürettiysen daha güzel bir fiyat ile satıp insanların gönlünü alabilirsin, bunun yerine daha pahalı satılıyor. Reklam için yapıldıysa eğer pek tutmamış diyebilirim.
İç kısma detay vereceğine 20 bin TL indirim yap daha makbule geçerdi dediğim olay .
birkaç turuncu şerit koyup üzerine 2500 tl daha eklenmiş model. biz yapıştırsak apaçi oluruz, onlar yapınca klas. vay be.
Satmayacak olan otomobil, anlamsız bir hamle olmuş. Hiç bir artısı yokken üstüne fiyat eklemek akıllı bir iş değil.
İçini gördüğmde e vitesi yok bununda dediğim edition.Ben cla 200 amg birkaç kere kullandım fakat sürüş pozisyonu ve ortadaki boşluk beni rahatsız etti.Almayı düşünen sevene hayırlı olsun.
CLA'yı beğenemiyorum, Clio Symbol'den bir farkı yok benim gözümde... A serisini zorla uzatarak elde edilmiş bir mutanttan başka bir şey değil. Bunu da turunculu murunculu süslemişler, iyice keko arabası olmuş...
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri