Mercedes, C sınıfı Coupe’ye benzer çizgilere sahip Cabriolet’yi Cenevre’de tanıttı. Audi A4 ve BMW 4 Serisi Cabrio modelleriyle rekabete hazırlanan yeni C Cabriolet bu yaz yollarda olacak. Otomobil eski CLK Cabrio’nun yerini alırken, önceki jenerasyonda üretilmeyen ve eksik kalan C Sınıfı Cabrio’nun eksiğini de kapatacak.

Elmas tasarımlı ızgara ve LED farlarıyla son derece prestijli bir görünüm sunan yeni modelde LED stop lambaları ve 18 inç, yüksek kalite alaşımlı jantlar kullanılıyor.

Şüphesiz C Class Cabriolet’nin en büyük farkı üstünün açılabilir olması. Dört farklı renk seçeneği sunulan Cabriolet’nin tavanı, 50 km/s hızda 20 saniyenin altında açılabiliyor veya kapanabiliyor.

Aracın iç tasarımı Coupe’yi yansıtıyor ve Airscarf boyun ısıtmasıyla farkını ortaya koyuyor. Cabrio’da arka koltuklar yatabilirken, açılır tavanın kontrol düğmeleri mat gümüş kromdan yapılmış olması dikkat çekici. Tavan demişken, elektrikli mekanizma 50 km/s hıza kadar 20 saniye içinde açılabiliyor ve açıkken bagaj hacmini 360 litreden 285 litreye indiriyor. Kumaş olarak tasarlanan tavanı kahverengi, kırmızı, mavi ya da siyah renkte alabiliyorsunuz.

Otomobilde altı benzinli, iki dizel motor alternatifi sunuluyor ve tüm bu motorlar yeni, 9G Tronic şanzımanla alınabiliyor. Üstelik dört çeker opsiyonu da söz konusu. Dizeller 2.1 litrelik hacmi sahipken, güçler 170 ile 204 bg arasında değişiyor. E Sınıfı’nda kullanılan yeni 2.0 litrelik dizelin durumuysa şimdilik belli değil. Benzinlilerse 1.6 lt, 156 bg’den (C180), 3.0 lt’lik, 335 bg gücündeki C400’e kadar uzanıyor. Ayrıca AMG C43 4Matic adı altında yine 3.0 litrelik V6, 370 bg'lik bir 'soft AMG' versiyonu da bulunuyor.
tümünü gör
ilgili galeri