AMG Black Series ailesinin en nadide üyelerinden birisidir. 350 adet olarak sınırlı üretilen bu model döneminin süperspor kardeşi SLR Mclaren'den bile daha güçlüdür (+30 beygir). Dahası turbo'nun verdiği 1200 nm torku kaldıracak şanzıman olmadığı için elektronik olarak 1000 nm olarak sınırlandırılmıştır.

Şanzıman demişken belki dikkatinizi çekmiştir: "Ulan nerdeyse 700 beygirlik canavar yapmışlar ama hala eski 5 vites otomatik vites var arabada". Aslında o dönem Mercedes, Sl 63 AMG ile birlikte 7 ileri "çift kavramalı" şanzımanını yeni tanıtmıştı (bkz: AMG Speedshift MCT). AMG tarafından geliştirilen bu şanzımanın bu canavarda bulunmamasının sebebi ise 735 nm'ye kadar torku kaldırabiliyor olması. E eldeki en sağlam şanzıman 1080 nm kapasitesi ile 5G-Tronic olunca çaresiz turboların basıncını kısmak zorunda kalmışlardır.

Son olarak şahsına münhasır karbon fiber sabit tavanı sayesinde, üstü açılan kardeşi SL65'ten 250 kg daha hafiftir. 120 km'den sonra açılan arka kanadı, çıkartılan katlanabilir metal tavanın boşluğu sayesinde eklenebilmiştir.
tümünü gör
ilgili galeri