Mercedes-benz g63 amg 6x6 isimli arazi aracının kuzenidir. Abartı şekilde büyük lastikleri ve teknik özellikleri ile 6x6'nın şehir içi versiyonu(!) olarak görülebilir. Ülkemizde bir adet yeşil rengi bulunmaktadır.
Sözde şehir içi versiyonudur.

Link'ten de görülebileceği üzere kendisi tam bir off road otomobilidir. Her türlü duruma karşılık tüm parçaları 5 yıl garantilidir. Değişik suv vesselam.
Almak isteyeceğim nadir suv'lardan bir tanesidir. Hem mühendislik olarak aşmış, hem de görünüm olarak köşeli yapısıyla gönülleri fethetmiştir. İster dağa, ister nehir istersen düz duvara tırman bu sadece sana kalmış.
Oyuncak gibi tipiyle gönülleri fethetmiştir. Hepimizin hayali değilmiydi o kumandalı büyük tekerlekli arabaların gerçek araba boyutunda olmasıda binmemiz, al işte mercedes yapmış ama biraz pahalı.
Bide 8 bijonmuş yuh
Standart G-wagen'a göre daha yüksek olmasını sağlayan Portal akslar kardeş 6x6 ve unimogdan gelen özelliklerdir.
mansory adlı modifiye şirketi tarafından yeniden elden geçirilendir.

yenilenen versiyonda karbon fiber parçaların yanı sıra yeni egzoz çıkışları, elektrikli yan basamaklar, daha değişik bir ön panjur tasarımı ve şeffaf stoplar öne çıkıyor. iç mekan sahibine göre özel döşenebilen şekilde tasarlanan yeni versiyonda, metal pedal seti, karbon fiber süslemeler ve tavandan tabana kadar deri döşeme gibi detaylar mevcut.

motor olarak ise 480 beygir güç ve 710 nm tork üretebilme kapasitesine sahip, çift turbo beslemeli 4 litrelik v8 korunmuş.

bu da görseli.
Türkiye'de 1 adet bulunan aracı dün bolca mıncıklama fırsatı buldum. hatta the makina canlı yayını boyunca içinde oturduk sohbet muhabbet falan ettik. sonundaki 4x4 kare anlamı taşıyan 2'yi de anlattım ama The Makina beni hazırlıksız yakaladı o an. Daha detaylı bilgiler verirdik de aha burada işte tüm bilgiler.
Ali çapanın türk suv tarihine bir hediyesi olan araç
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri