AMG aslen Mercedes otomobillerle yarışlara katılan başarılı ve bağımsız bir modifikasyon firmasıydı. 1999'da Daimler grubuna katılarak Mercedes-Benz motor spor etkinliklerinde varlığını gösteren güçlü bir marka haline geldi. Şu an AMG, Mercedes-Benz'e özellikle yüksek performans modeller geliştiren bir mühendis grubu olarak bilinmektedir.

Teknolojik yeterliliğini kanıtlayan bu grup, sadece Mercedes-Benz motorları geliştirmekle kalmamakta, aynı başına kendi başına da yüksek performanslı güç üniteleri tasarlamaktadır.

C63 AMG tamamıyla orijinal olan motorunu C sınıfı altında kullanmaktadır. 6.2 litrelik 8 silindirli DOHC motor, normal emișine rağmen 457 BG/599,7 Nm üretebilmektedir. Ayarları özel yapılmış 7 vitesli otomatik sistemiyle birlikte bu araç Porsche'leri bile kolaylıkla takip edebilmektedir. Şüphesiz süspansiyon, frenler, güç aktarımı ve sürüş performansını etkileyebilecek her şey tekrar tekrar geliştirilmiştir ve binek araç kategorisinde bu daha çok bir süper otomobil olarak göze batmaktadır.

Şişkin ve çıkık ön kaput, geniş kanatlar, aerodinamik tamponlar ve yan etekler ile 204 serisi ve sonraki modeller önceki tüm C sınıfı AMG'lerden daha çok karakteristik parça içermektedir. Otomobili alçak gönüllü, standart bir C sınıfı araçtan ayıran yırtıcı görünümü de bu modelin șöhretinin nedenlerinden biridir.
tümünü gör
ilgili galeri