mercedes amg gt serisinin en hayvani ve yeni üyesi. 24 haziran'da goodwood pistindeki tanıtımından önce fotoğrafları sızdırılmış supercar.

mercedes uzun bir zamandır r harfini kullanmıyordu. gerçi gtr dedi mi aklımıza hemen, nissan gtr geliyor. bunun da etkisi olabilir.

mercedes amg gt-s'in üstünde black series'in altında bir yere konumlandırılacağı söyleniyor. 4.0 litre biturbo beslemeli v8 motoru 550-600 beygir arası bir güç üretecekmiş. iyileştirilmiş çift kavramalı şanzımanı sayesinde gt-s'in 3.8 saniyelik 0-100 verisinden daha iyi bir sonuç elde edilmesi bekleniyor.

karbon fiber gövde ve racing body kit ilk dikkat çeken görsel değişiklikler. ayrıca geniş çamurluklar, daha farklı bir spoiler ve yeni ön ızgara falan filan. tanıtım videosu burada.
goodwood festival of speed'de sergilenecek olan mercedes'in yeni modeli.
Sanırım AMG GT'nin GT3 RS gibi biraz daha hafifletilmiş bir verisyonunu hazırlıyorlar. Zaten fotoğraflardan görüldüğü gibi tasarımda da birçok abartılı detaya yer verilmiş.

Güzel, beklediğimiz bir hareketti.
mercedes amg gt'nin fiyatı 988 bin ve s modelinin de 1.137 milyon olduğuna göre türkiye fiyatı yaklaşık 1.25 milyonun üstünde olması beklenen model. yurtdışında ise maksimum 150 bin dolar olacaktır.
mercedes amg gt kullanmış biri olarak inanılmaz heyecanlandığım otomobil. videoları düşse de izlesek keşke.
lewis hamiltonlu reklamı yayınlanan model. arabayı göremiyoruz ama oldukça güzel bir reklam çalışması olmuş. ayın 24'ünü bekleyin demenin en güzel yolu olmalı.

reklam video
teknik özellikleri yayınlanan model. araç bildiğimiz üzere gt-s'teki gibi 4 litrelik çift turbo v8 motoru taşıyacaktı. veriler 503hp & 650nm'den 577hp & 700nm'e yükseltilmiş. 0-100 hızlanması ise 0.2 saniye daha iyileşerek 3.6 saniye düşürülmüş. top speed de 8 km/h artış göstererek 318 km/h olmuş.
motordan elde edilen güç ciddi bir artış göstermesine karşın performans değerleri ayrı bir model çıkartacak kadar tatmin etmemiştir.
3 saniyelik şu teaserda kükrediğine şahit olduğumuz beast of the green hell.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri