Mercedes-Benz firmasının yüksek güçlü modeller üreten markası.
(bkz: amg)
Önümüzdeki sene üretecekleri hypercar için şuan mercedes-amg petronas takımının kullandığı v6 f1 motorunun kullanılacağını açıklayan manyaklar topluluğu.
Sözü geçen bu hiper spor otomobilin yeni bir görselini yayınlayan firma.

Haberi şu linkten alabilirsiniz: Mercedes- AMG hiper spor.
AMG ilk başlarda bağımsız bir modifiye şirketidir.Sonradan mercedes bünyesine katılıp üretilecek olan aracın gerek şasesinde gerek motorunda oynamalar yaparak aracın en iyi şekilde performans almasını saglayan firmadir

Birde brabus adli şirket vardır bu şirkette mercedesin ürettigi araçlar üzerinde inanılmaz derece oynayıp çok iyi beygir artışları saglayan bir firmadır.Hatta bazen bu şirket amg modellerinide modifiye eder.
2016 yılında 98 bin küsur araç satışına ulaşan performans departmanı. Diğer bir deyişle satılan yüz Mercedes'den beşi AMG.
Yakın süreçte v8 motorlara veda edeceğini açıklayan, üstüne üstlük elektrikli otomobillere ağırlık verileceği yönünde dedikoduları yapılan firma. Elde kalan son sağlam dallardan biri daha koptu kopacak.
Umarım V8 ile ilgili söylenenler gerçek değildir dediğim olaya üstteki entry'den ulaşabildiğiniz başlık. Her ne kadar AMG'den böyle bir açıklama gelmiş olsa da insanın inanası gelmiyor valla billa ya.

BMW M atmosferikten turbo 6 silindirliye geçince bayağı bir eleştiri almıştı -hala da alıyor- AMG de elektrik ya da hibrit tarzı bir motor üretme konusunda böyle eleştirilerin merkezinde olacaktır diye düşünüyorum.
Yönetim kurulu tarafından s65 üretiminin son bulmasıyla birlikte v12 üretiminin de son bulacağı açıklamasını yapan markadır.
bunlar da ilginizi çekebilir